וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתי ההשקעות מאמצים את קומברס אל חיקם: סלומון סמית ברני מעלה המלצתו למניה ל"קנייה" בעקבות הדו"חות

גיא ימין

5.6.2001 / 22:19

בפייפר ג'פרי מותירים את המלצת ה"קנייה חזקה" על כנה; סלומון: התוצאות ברבעון הראשון היכו את התחזיות שוב, והוכיחו את חוסנה של קומברס

הצבעת אמון זו כותרת אפשרית לדו"ח החיובי שמפרסם בית ההשקעות סלומון סמית ברני על מניית קומברס בעקבות הדו"חות הרבעוניים שפירסמה החברה אמש.

"קומברס הצליחה להכות את תחזית ההכנסות והרווחים שלנו לרבעון הראשון, והציגה צמיחה בצבר ההזמנות זה הרבעון ה-28 ברציפות. החברה ממשיכה לפתח שירותי דור חדש כמו מסרים מאוחדים, פרה-פייד, שירותי SMS ושירותי זיהוי קולי ועם מספר מנויי ויירלס שצפוי להגיע ל-1.2 מיליארד ב-2003, מ-300 מיליון ב-1998, קומברס צריכה להימצא בליבת כל תיק השקעות המורכב ממניות חברות ציוד טלקום" אומרים בבית ההשקעות.

סנטימנט זה מוביל את האנליסט ויקטור הלפרט להעלות את המלצתו למניית קומברס ל"קנייה" מ"תשואת יתר", ואילו את מחיר היעד למניה הוא מוריד ל-100 דולר, מ-120 דולר. במקביל העלה בית ההשקעות את תחזית ההכנסות ב-2002 ל-1.53 מיליארד דולר מ-1.52, ואת תחזית הרווח למניה ל-1.79 דולר למניה מ-1.78 דולר למניה.

בסלומון שואבים עידוד מכך שקומברס הצליחה להציג צמיחה בצבר ההזמנות, על אף הסביבה הכלכלית הבעייתית ורואים בכך אינדיקטור מצוין לחסינותה של החברה.

השירותים המתקדמים מהווים מנוע הצמיחה

בבית ההשקעות מעריכים כי אותם שירותים חדשים של קומברס הם מנוע הצמיחה העיקרי של החברה, בשעה שהחלק היחסי של ההכנסות מדואר קולי צפוי ללכת ולרדת. כך, במהלך הרבעון הראשון זכתה קומברס במספר חוזים לאספקת שירותי SMS, בשווקים שונים, כולל זה הסיני. שוק זה עשוי להפוך לשוק משמעותי עבור קומברס לאור העובדה שאחוז החשיפה הנוכחי ל-SMS מסתכם ב-6% בלבד.

בנוסף, זכתה קומברס במספר חוזים משמעותיים בתחום המסרים המאוחדים במהלך הרבעון הראשון. חברת AT&T וויירלס (סימול: AWE), שלא היתה לקוחה של קומברס בעבר, הודיעה כי תעשה שימוש בפלטפורמה של קומברס, לטובתם של 17 מיליון המנויים שלה.

גם ספקית שירותי הטלקום T אונליין הצטרפה ללקוחותיה של קומברס במהלך הרבעון. "לא ראינו אף ספקית ציוד טלקום, כולל המתחרה אופנוייב (סימול: OPWV) שהודיעה על כמות חוזים באיכות ובהיקף עליו דיווחה קומברס בתחום המסרים המאוחדים", אומר האנליסט ויקטור הלפרט.

גם חדירתה של קומברס לתחום האינטרנט הסלולרי, שבאה לידי ביטוי ברבעון הראשון בחוזה עם חברת One2One הבריטית מעיד על נתחים שכובשת החברה מיד יריבתה, אופנוייב. על אף שאין הסכמה כוללת האם הפיתרון אותו סיפקה קומברס היה לחיוב בלבד או לאספקת גייטוויס, בסלומון מעריכים כי החברה מציגה חדירה יפה לתחום, בהתחשב בכניסתה המאוחרת אליו. "קומברס תמשיך לדווח על זכיות בחוזים בתחום, כשהלקוחות יעשו שימוש בשירותיה, במקביל לאלו של מתחרותיה", מסכמים בסלומון.

פייפר ג'פרי: קומברס ממוצבת היטב

חטיבת קומברס אינפוסיס אינה צפויה לחוות צמיחה השנה, בשל ההאטה בהוצאות IT מצד לקוחות החברה. חטיבה זו תרמה ל-9% מהכנסות קומברס ברבעון הראשון (לעומת 11% ברבעון הרביעי), והציגה צמיחה של 15% לעומת הרבעון המקביל. צמיחה זו הובילה את החטיבה לעקוף את המתחרה נייס , ששמועות לגבי מיזוג אפשרי בינה ובין אינפוסיס עלו ודעכו במהלך הרבעון. בסלומון מעריכים כי החברה תשמור על מעמדה המוביל בתחום פתרונות ההקלטה ואחזור דיגיטליים של קול ווידיאו, מאחר שמתחרותיה חוות צמיחה שלילית.

בבית ההשקעות פייפר ג'פרי לא מעלים את ההמלצה למניה, מהסיבה הפשוטה שזו היתה ונותרה "קנייה חזקה". האנליסטים אדוורד ג'קסון, דיוויד הוקס ודרק ויילדר מעריכים כי קומברס ממוצבת היטב בשוק, וכי ספקיות שירותי הטלקום ממשיכות להכיר בחשיבות האפליקציות של החברה. את מחיר היעד, עם זאת, מורידים בפייפר ג'פרי ב-22% ל-76 דולר, וזאת עקב המצב הכללי בשווקים, וההאטה בהוצאות מצד לקוחות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully