וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה תביעת ענק של ז'ק נאסר נגד האחים ספרא שנדונה בבוררות בשווייץ

סקירת עיתונים

5.6.2001 / 23:13

היקף התביעה עמד על כ-130 מיליון דולר; הבורר פסק: ז'ק נאסר לא היה איש קש של אדמונד ספרא; כך מדווח העיתונאי יואב יצחק באתר NFC

תביעה שהגיש ז'ק נאסר (שנוהלה מאוחר יותר על ידי יורשיו) נגד האחים ספרא, לפיה היה ז'ק נאסר "איש קש" של אדמונד ספרא, וכי עבורו - עבור אדמונד ספרא, הוא רכש והחזיק בשנות ה-80 את השליטה בבנק הבינלאומי הראשון (בדרך של רכישת מניות פי.בי), נדחתה בהליך בוררות שקיימו הצדדים בג'נבה, כך מדווח העיתונאי יואב יצחק באתר NFC.

יוסף ומואיז ספרא (שיוצגו על-ידי עו"ד דן אבי-יצחק), טען נאסר, ולא אדמונד ספרא (שיוצג על-ידי משרד ש. הורביץ ושות'), הוצגו כבעלי השליטה בבנק - הן בתשקיפים והן בדיווחים לרשות ניירות ערך ולבורסה, וזאת עקב הימנעותו של אדמונד ספרא מחשיפת שליטתו בבנק, וזאת בשל עסקיו בכמה ממדינות ערב.

יוסף ומואיז ספרא הכחישו את דבריו של נאסר. הם טענו, כי הדיווחים שמסרו היו אמת, וכי אין להם מה להסתיר וגם רשות ניירות ערך (שהחלה להתעניין בנושא) מוזמנת לבדוק את המידע שנמסר.

בינתיים נפטרו נאסר ואדמונד ספרא, ולכן המאבק המשפטי נמשך בין היורשים. הסכמה הושגה בין הצדדים, לפיה יועבר הסיכסוך לבוררות.

בכתב התביעה שהוגש בפני בורר מוסכם, דרשו יורשיו של נאסר סכום של כ-130 מיליון דולר הן מעזבונו של אדמונד ספרא והן מהאחים יוסף ומואיז ספרא. יורשי נאסר, באמצעות עו"ד שגב, דרשו חלק מהדיווידנדים ומדמי הניהול שמשכו האחים ספרא, ואת זאת נימקו בחלק שהובטח לו כביכול בפירות הבנק.

התביעה התבררה בפני פרופ' וולפגנג ויגנד ( Wolfgang Wiegang) בשווייץ. פסק הבורר ניתן במארס השנה.

בפסק הבורר נקבע כי לא הוכח שנאסר פעל כאיש קש של אדמונד ספרא, וכי לא מגיעים כספים כל שהם לעזבונו של נאסר. בחודשים הקרובים יכריע הבורר, כמה ישלם עזבונו של נאסר הוצאות לנתבעים, וכמה ישלמו הצדדים לבורר כשכר טירחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully