וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטרודל הזהב יוצא לדרך

אביטל יוגב

11.4.2005 / 13:52

התחרות הראשונה של הפרסום באינטרנט יוצאת לדרך. המנצחים יבחרו על פי בחירת הגולשים ואנשי מקצוע

"שטרודל הזהב" היא התחרות החודשית הראשונה בארץ, אשר מתמקדת בתחום המלהיב ופורץ הגבולות של פרסום באינטרנט. כגולשים, אנו מודעים לעובדה כי, כדי להנות מאתרי תוכן עשירים ללא תשלום, עלינו לשלם "מחיר" מסוים. המחיר הזה הוא החשיפה לפרסום. אותו פרסום המאפשר לאתרי התוכן להתקיים. יחד עם זאת, יש לנו, הגולשים, דעה משלנו על מה שאנחנו נחשפים אליו: קמפיינים שאהבנו במיוחד, כאלה שהצחיקו אותנו, או להפך – קמפיינים שהרגיזו אותנו. "שטרודל הזהב" הוא המקום בו נוכל לומר את דברינו.

מדי חודש נביא, כאן בוואלה!, סיכום של פרסומות החודש שעבר, ואתם הגולשים תוכלו להצביע עבור אותו קמפיין שהכי "עשה לכם את זה". הקמפיין שיגרוף את אחוז ההצבעות הגבוה ביותר, יבחר כ"חביב הקהל" של אותו חודש.

במקביל להצבעת הגולשים, תתקיים גם הצבעה נפרדת של חבר שופטים מקצועי. בכירי אנשי השיווק והפרסום בארץ נרתמו לסייע בתהליך השיפוט. הקמפיין שיזכה למרבית קולות השופטים יזכה ב"שטרודל הזהב" של אותו חודש. מעניין יהיה לראות האם יש הבדלים בין הצבעת אנשי המקצוע להצבעת הגולשים. כולכם, בכל מקרה, תוכלו לחוות את דעתכם על נבחרי החודש.

בשביל מה תחרות

"שטרודל הזהב" הוקמה על מנת לקדם את תחום הפרסום באינטרנט, להעלות אותו לשיח הציבורי, ולתת לו את המקום הראוי לו בעוגת הפרסום בישראל.
התחרות נבנתה תוך מתן דגש מיוחד על העקרונות הבאים:

1. שיתוף מלא של הגולשים בתהליך. הגולשים יוכלו להכתיר את הקמפיין שאהבו ביותר, לחוות דעתם על שאר המועמדים, ואפילו להגיש בעצמם מועמדויות של קמפיינים בהם נתקלו במהלך גלישתם.

2. שמירה על רמה מקצועית גבוהה, וזאת ע"י הקפדה על מספר כללים:
התחרות כוללת רק קמפיינים שעלו בפועל ברשת. לא ישתתפו קמפיינים שהוכנו אך ורק לצורך השתתפות בתחרות. צוות השופטים המקצועי כולל אנשי מקצוע בכירים, עם "קבלות".

3. שמירה על רמה גבוהה של אובייקטיביות. למשל: אין בחבר השופטים עובדים של משרדי אינטראקטיב. שופט לא יוכל להצביע עבור קמפיין של החברה בה הוא עובד.

וואלה!, מארחי התחרות, מספקים לה את הפלטפורמה בלבד, ואינם שותפים לניהולה השוטף. וזאת במטרה לוודא כי כל מה שהתפרסם ברשת יקבל הזדמנות שווה, ללא קשר לאתר בו עלה הקמפיין.

4. מתן הזדמנות שווה לקטנים: אחד מיתרונותיו של האינטרנט הוא שגם חברות קטנות יכולות לפעול בו בהצלחה, אם הן מקצועיות מספיק. שמרנו על עיקרון זה בכך שלא הכללנו שיקול של גודל תקציב המדיה בפרמטרים הקובעים את המועמדויות. כלומר – אם תכננתם קמפיין קטן וחכם, הוא יוכל לתפוס מקום של כבוד, בדיוק כמו הקמפיינים של החברות הגדולות במשק.

מארגני התחרות

"שטרודל הזהב" מנוהלת ע"י שני גורמים:

"הבצפר" - ביה"ס הגבוה של חברות הפרסום הפועל במסגרת המרכז הישראלי לפרסום, שהוקם ע"י איגוד חברות הפרסום. באיגוד חברים 60 משרדי פרסום, ו-7 משרדי אינטראקטיב, המרכזים כ-80% מהיקף פעילות הפרסום בארץ. הבצפר הוקם במסגרת פעילות האיגוד למען ענף הפרסום, כחלק מטיפוח היכולות המקצועיות של העוסקים בתחום.

ו"אביטל יוגב.קום - יעוץ שיווקי לאתרי אינטרנט". החברה פועלת לתת מענה לחברות מסחריות, אשר האתר שלהן אינו משיג את יעדיו. החברה פיתחה שני קונספטים, אותם היא משלבת באתרים קיימים או חדשים: "הנעה לפעולה" ו"תכנון נתיב הגלישה".

מי יכול להגיש מועמדות של קמפיין?

כל אחד. רוב הקמפיינים יוגשו כמובן ע"י האנשים שיצרו אותם. יחד עם זאת, אם אתם כגולשים ראיתם משהו שאהבתם - שילחו לנו את הקישור לתיבת דוא"ל: shtrudelhazahav@walla.com

שימו לב: רק קמפיין שאכן התפרסם ברשת בחודש האחרון יוכל להיות מועמד בתחרות.

אתם מוזמנים להצביע ל-10 המועמדים הסופיים של חודש זה. התוצאות יחשפו כאן בוואלה! ביום ראשון.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully