וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: נייס זינקה ב-5%

נתן שבע

12.4.2005 / 17:10

המעו"ף איבד 0.2%. מכתשים אגן טיפסה ב-1% במחזור הגבוה בשוק בעקבות יעד המכירות החדש. הכשרת היישוב השלימה עלייה של כ-23% בשלושה ימים


המסחר בתל אביב התנהל היום בירידות שערים קלות, ובסיומו של יום איבדו המדדים המובילים 0.2%. הבורסה המקומית התנהגה היום בדומה לבורסות העולם אמש והבוקר. מחירי המניות, שמתקרבים שוב לשיאים שנקבעו במהלך החודש שעבר, מתקשים לפרוץ אותם כלפי מעלה, כשמגמת הדשדוש בשוקי העולם נמשכת. ברקע ממשיך ראש הממשלה, אריאל שרון, לנסות ולתמרן את המשך מהלכיו המדיניים בנוגע לתוכנית ההתנתקות, כשמחלוקת קיימת גם עם ארה"ב לגבי ההתנחלויות והמשך המו"מ עם הפלשתינאים.

מדד המעו"ף איבד 0.2% לרמה של 655.1 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד 0.1% לרמה של 679.34 נקודות, ומדד התל טק 15 טיפס 0.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-780 מיליון שקל.

"חלק לא מבוטל מעליות השערים האחרונות נובע מסגירת פוזיציות של הפעילים שחשבו כי השוק לא יתרומם מעל 650 נקודות", אמר הבוקר רמי דרור ממגדל שוקי הון. "אלו נאלצו לסגור את הפוזיציה שאליה נחשפו כשהעליות שהתרחשו היו במחזורים בינוניים, כך שזה לא מעיד על מגמת פריצה של המדדים מעלה. בטווח הקצר השוק ימשיך לנוע ברצועה צרה של 630-600 נקודות. בטווח הארוך יותר עניין ההתנתקות מגולם במחיר, אך מתרבים סימני השאלה ועולה הסיכון סביב ההתנתקות והחשש מההסתבכות בגללה. אלה עשויים להכביד על השוק משום שהם עדיין לא מתומחרים", ציין דרור.

בשוק הסולידי נסחרו האג"ח השקליות האג"ח השקליות לטווח ארוך ביציבות, והאג"ח הצמודות לטווח ארוך מסוג גליל איבדו 0.3%.

את המסחר היום הובילה מניית מכתשים אגן (מאתע :ת"א ) שריכזה מחזור של 75 מיליון שקל - יותר מפי 2 מהממוצע, והוסיפה 1%. החברה הודיעה היום על עדכון יעדיה האסטרטגיים בחמש השנים הקרובות. החברה, שהציבה לעצמה יעד מכירות של 1.8 מיליארד דולר בתוך 5 שנים רק לפני כשנה, שידרגה את יעד המכירות שלה ל-2009 ל-2.7 מיליארד דולר.

כי"ל שינתה היום כיוון, ואיבדה 1.1% לאחר שהשלימה זינוק שבועי של כ-6%. אתמול הודיעה החברה על הגדלת כושר ייצור הברום שלה ב-17% עד סוף השנה הבאה, בשל הביקוש העולמי הכמעט קשיח למוצר. העלאת כושר הייצור עשויה להגדיל את מחזור המכירות ב-60 מיליון דולר בתפוקה מלאה ובתוספת עלויות נמוכות, בשל הריכוז הגבוה שלו בים המלח לעומת מתחרותיה בעולם.

נייס טיפסה ב-5.2%. החברה הודיעה אמש בתום המסחר בוול סטריט על רכישת חטיבת ההקלטות של דיקטאפון תמורת 38.5 מיליון דולר, כשבמקביל העלתה החברה את תחזיותיה ל-2005 בעקבות הרכישה. אבל הזינוק במחיר המניה החל בשעה שלוש אז העלה בית ההשקעות CIBC את המחיר למניה ל-46 דולר -גבוה ב-44% ממחיר המניה בוול סטריט בפתיחה, והעריך כי נייס רכשה את דיקטאפון במחיר אטרקטיווי.

במניות הבנקים: לאומי ריכזה את המחזור השני בגודלו - 53 מיליון שקל, ונותרה ללא שינוי. הפועלים איבדה 1.2%.

טבע ירדה 0.6% וריכזה את המחזור השלישי בגודלו - 46 מיליון שקל. הכשרת היישוב בולטת שוב היום כשהיא מוסיפה 7.8%, והשלימה עלייה של 23% בשלושה ימים.

כור ממשיכה לטפס - המניה עלתה היום ב-1.1% והשלימה זינוק של 13% בשבוע בעקבות הגיוס המוצלח של 400 מיליון שקל של החברה בסוף השבוע שעבר. אתמול פורסם כי בית ההשקעות פסגות אופק העלה את המלצתו למניה ל"קנייה" ואת מחיר היעד ל-332 שקל - גבוה בכ-27% ממחירה היום. בפסגות מציינים כי כור נסחרת בדיקסאונט ניכר על אחזקותיה, גבוה בהרבה מהתמחור המקובל בחברות אחזקה אחרות.

קבלת פנים חמה גם לאג"ח של אינטרנט זהב, שריכזה מחזור ער של כ-100 מיליון שקל ביום המסחר הראשון בה. המשקיעים מהציבור מורווחים על הנייר 3.4% בחבילה, שכללה גם שני סוגי אופציות, ואילו המשקיעים המוסדיים רושמים תשואה של 4.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully