וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: אורכית עלתה ב-25%

נתן שבע

13.4.2005 / 17:05

איתוראן עלתה ב-3.9%. טבע איבדה 0.9% במחזור הגבוה בשוק. מחזור המסחר - 900 מיליון שקל. נייס השלימה עלייה של 12% ביומיים

עליות השערים שאפיינו את המסחר במרבית שעות היום כמעט ונמחקו. לאחר שהמדדים כמעט וקבעו שיאים חדשים במהלך המסחר, קיבלו הפעילים רגליים קרות והמדדים נסוגו לאחור בעקבות מימושי רווחים. מדד המעו"ף עלה ב-0.2% ל-656.5 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף שיעור דומה ל-680.6 נקודות, ומדד התל טק 15 מוסיף 0.6%. מחזור המסחר התפס תאוצה מעט היום והסתכם בכ-900 מיליון שקל.

לאווירה החיובית תרם ברקע בית ההשקעות UBS, שהעלה היום את תחזית הצמיחה שלו לשוק הישראלי ל-4%, מעט יותר מתחזית בנק ישראל ל-3.8%. על פי הערכת בית ההשקעות, הצמיחה תתבסס בעיקר על עלייה בביקושים ובצריכה הפרטית, כפי שצופים כלכלנים אחרים בישראל. זאת, בניגוד לצמיחה מבוססת יצוא שאפיינה את 2004.

הערכות בארה"ב כי קצב העלאות הריבית לא יואץ, תרמו אתמול לאווירה החיובית בוול סטריט והקרינו גם על שוק האג"ח, דבר שהשפיע על השוק הסולידי אצלנו. האג"ח מסוג שחר לטווח ארוך עלו ב-0.3%, והגלילים הצמודים הארוכים הוסיפו 0.1%.

מכתשים אגן ריכזה שוב מחזור גבוה בשוק - 90 מיליון שקל. החברה שנסחרה רוב היום בעליות בעקבות העלאת יעד המכירות הרב שנתי ל-2.7 מיליארד דולר בשנת 2009, איבדה גובה והתממשה ב-1.3%, לאחר שהשלימה זינוק שבועי של 9%. היום הודיע בית ההשקעות פסגות אופק כי סימנים ראשונים של מחלת החילדון האסיאתי התגלו גם בפלורידה שבארה"ב, כך שהחברה שמשווקת מוצרים להדברת הנגע עשויה להגדיל את היקף מכירותיה בעשרות מיליוני דולרים בעקבות הסכם שחתמה עם חברת באייר הגרמנית לפני כחודשיים.

נייס הוסיפה 6.2% והשלימה זינוק של 12% ביומיים. אתמול הודיעה החברה על רכישת דיקטאפון, במחיר שנראה לאנליסטים אטרקטיווי, דבר שיגדיל במידה ניכרת את בסיס לקוחותיה. UBS מצטרף היום לבית ההשקעות CIBC, ומעלה את מחיר היעד לנייס ל-48 דולר - מחיר גבוה ב-33% ממחירה אתמול בנעילת המסחר בוול סטריט.

איתוראן זינקה ב-3.9% בעקבות הידיעה ב-TheMarker כי החברה תגייס בעוד כחצי שנה 80-70 מיליון דולר בוול סטריט. הגיוס עשוי להתבצע לפי שווי של כ-275 מיליון דולר - גבוה ב-30% משווי השוק שלה היום בתל אביב. החברה הודיעה היום לבורסה כי לא התקבלה עדיין החלטה בנוגע לגיוס.

טבע, איבדה 0.9%, וריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 93 מיליון שקל. הלחץ השלילי על המניה נובע שוב מהמאבק על נתח השוק לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה. מחקר דו שנתי שערכו החברות ביוג'ן איידק ואלאן, הראה יעילות גבוהה של הטיפול שפיתחו במשותף לטרשת נפוצה - טיסאברי. זאת, לאחר שהתרופה הורדה מהמדפים בסוף פברואר עקב מקרה מוות של חולה שטופל בתרופה. המחקר העלה חששות מחודשות מהשבתה של התרופה למדפים בקרב המשקיעים ולמרות שמאז מת חולה נוסף. טבע קיבלה אישור נוסף מה-FDA לשיווק תרופת המטפרומין, לטיפול בסוכרת שהיקף המכירות שלה בשנה במונחי תרופת המקור הסתכמו ב-28 מיליון דולר.

מגמה מעורבת במניות הבנקים: לאומי הוסיפה 1.6% במחזור ער של 80 מיליון שקל. הפועלים, איבדה 0.7% ומזרחי טיפסה 1.5%.

אלקו אחזקות עלתה ב-1%, בעקבות חתימה על הסכם למכירת אחזותיה באלקו ברנדט, בגינו תרשום החברה רווח נקי של כ-80 מיליון יורו.

אורכית זינקה היום ב-25%. החברה דיווחה על גידול של 40% בהכנסות הרבעוניות ל-20.7 מיליון דולר ועל רווח נקי של 3.1 מיליון דולר לעומת 2.9 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-5.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמו כן העלתה החברה את תחזיותיה לשנה כולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully