וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט הפדרלי בארה"ב דחה דרישת ארגוקווסט וקבע כי תביעתה נגד דיסקונט בהיקף 350 מיליון דולר תנוהל בישראל

שלומי גולובינסקי

13.4.2005 / 16:29

בדיסקונט טוענים כי ארגוקווסט בחרה להגיש את תביעתה בארה"ב כדי להימנע מתשלום אגרה הנגזרת מגובה סכום התביעה; ביהמ"ש: ארגוקווסט היתה צריכה להביא בחשבון שעסקיה אלה יישפטו בישראלביהמ"ש הפדרלי בארה"ב קיבל את טענת בנק דיסקונט ודחה על הסף את תביעת חברת ארגוקווסט לדון בתביעה שהוגשה נגד הבנק בארה"ב, וקבע שהפורום הנכון לדון בתביעה הוא במדינת ישראל.התביעה במקורה הוגשה בנובמבר 2004 בארה"ב, שבה אין צורך בתשלום אגרה הנגזרת מגובה סכום התביעה. בבנק דיסקונט טוענים כי בשל עובדה זו החליטה ארגוקווסט להגיש שם את תביעתה נגד בנק דיסקונט בסך של 350 מיליון דולר על אי מתן אשראי בסך 2 מיליון דולר.ביהמ"ש קבע שאם חברת ארגוקווסט בחרה לנהל את עסקיה במדינת ישראל, היא היתה צריכה לקחת בחשבון שתהליכים משפטיים יידונו גם הם במדינת ישראל.ביהמ"ש קבע כי הצדדים הקשורים בתביעה הם בישראל; הדיונים בין הצדדים התקיימו בשפה העברית ובמדינת ישראל; ההתקשרות במקורה היתה בישראל; ההתחייבות למתן אשראי היתה בישראל; ומסמכי העסקה וההתקשרות הוחלפו בין הצדדים ונמצאים בישראל.

2:
קח,מספר
@טקסט::ביהמ"ש הפדראלי בארה"ב קיבל את טענת בנק דיסקונט ודחה על הסף את תביעת חברת ארגוקווסט לדון בתביעה בארה"ב וקבע שהפורום הנכון לדון בתביעה הוא במדינת ישראל.
התביעה במקורההוגשה בנובמבר 2004 בארה"ב, שם אין צורך בתשלום אגרה הנגזרת מגובה סכום התביעה. בנק בדיסקונט טוענים כי בשל עובדה זו החליטה ארגוקווסט לתבוע מהבנקדיסקונט 350 מיליון דולר על אי מתן אשראי בסך 2 מיליון דולר.
ביהמ"ש קבע שאם חברת ארגוקווסט בחרה לנהל את עסקיהבמדינת בישראל, היא הייתה צריכה לקחת בחשבון שהתהליכים מהשפטיים יידונו שםבמדינת ישראל.
לגבי התביעה מול בנקדיסקונט, קבע ביהמ"ש, כי הצדדים הקשורים בתביעה הם בישראל. הדיונים בין הצדדים התקיימו בשפה העברית ובמדינת ישראל. ההתקשרות במקורהייתה בישראל, ההתחייבות למתן אשראי, הייתה בישראל מסמכי העסקה וההתקשרות הוחלפו בין הצדדים ונמצאים בישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully