וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן הפנסיה מבטחים דורשת גם מסגני מנהלי סניפים לוותר על 10% משכרם

הארץ

6.6.2001 / 7:25

הקיצוץ בשכרם של סגני מנהלי הסניפים מצטרף לקיצוץ בשכר של קרוב ל-30 העובדים הבכירים ביותר

מאת חיים ביאור

הנהלת קרן הפנסיה מבטחים הרחיבה את מספר העובדים בדרגים בכירים שעליהם יחול הקיצוץ בשכר. השבוע קיבלו כ-20 סגנים למנהלי הסניפים של הקרן דרישה מההנהלה לחתום על מסמך שלפיו הם מוותרים על 10% משכרם, למפרע ממאי 2001. הקיצוץ בשכרם של סגני מנהלי הסניפים מצטרף לקיצוץ בשכר של קרוב ל-30 העובדים הבכירים ביותר - מנכ"ל הקרן, יו"ר מועצת המנהלים, הסמנכ"לים, מנהלי אגפים ומנהלי הסניפים ששכרם כבר קוצץ - במסגרת תוכנית התייעלות ושינוי מבני שגיבשה הנהלת הקרן שבבעלות ההסתדרות.

השכר במבטחים, קרן הפנסיה הגדולה ביותר במשק, גבוה ב-30% משכר העובדים בהסתדרות עצמה, ובכירי הקרן משתכרים יותר ממקביליהם בקרנות הפנסיה האחרות שבבעלות ההסתדרות.

המחזיקה בתיק עובדי קרנות הפנסיה בהסתדרות הפקידים, יעל נחמני, הביעה אתמול תרעומת על המהלך של הנהלת מבטחים, והורתה לסגני מנהלי הסניפים שלא להיענות לדרישה לחתום על מסמך הוויתור. לדבריה, "לא ייתכן לדרוש מעובדים, שבינם לבין הנהלת הקרן קיים הסכם עבודה קיבוצי תקף, להסכים לקיצוץ בשכרם בניגוד לרוח ההסכם".

נחמני מסרה שהיא ממתינה לשובו של המנכ"ל, שלמה אטיאס, מחו"ל בכדי לדרוש ממנו לבטל את ההחלטה לקצץ בשכר העובדים הבכירים, ולהיכנס עם הסתדרות הפקידים למו"מ על תוכנית ההתייעלות במבטחים. היא הוסיפה כי הסתדרות הפקידים מתכוונת להכריז על סכסוך עבודה בקרן, בשל החלטת אטיאס שלא להאריך מעבר לאוגוסט 2001 את ההסכם הקיבוצי המיוחד הקיים, שבו נקבעו תנאי פרישתם של עובדים מינהליים מהקרן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully