וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשב משרד עוה"ד נשיץ ברנדס שפוטר תובע 1.6 מיליון שקל בגין שעות נוספות

הארץ

7.6.2001 / 23:22

פלקסר ציין בכתב התביעה כי עו"ד ברנדס התחמק מתשלום עבור השעות הנוספות בטענות שונות

מאת אסף ברגרפרוינד

אבי פלקסר, מי שהיה החשב של משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס, הגיש אתמול תביעה בסך של 1.6 מיליון שקל נגד המשרד והשותפים הבכירים בו, פטר נשיץ וחנינא ברנדס. מהות התביעה: שעות נוספות שלא שולמו לפלקסר בתקופת עבודתו במשרד וכן הפרת התחייבות המשרד לספק לו קרן השתלמות וביטוח מנהלים כחלק מתנאי השכר שלו.

מכתב התביעה שהוגש אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב עולה כי פלקסר עבד במשרד נשיץ ברנדס במשך 10 שנים, עד אשר פוטר בסוף מאי 98'.

לדבריו, בכל השנים בהן הועסק במשרד הוא עבד שעות נוספות שהסתכמו מדי חודש בעשרות שעות עבודה. זאת, על פי דרישתם ובעידודם של מעסיקיו. עם זאת, לטענתו מעולם לא קיבל על כך תגמול כספי.

פלקסר ציין בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד יגאל קלדרון, כי עו"ד ברנדס התחמק מתשלום עבור השעות הנוספות בטענות שונות, והרגיע אותו באומרו כי יקבל את כל המגיע לו. כך לטענתו, היה גם לגבי ביטוח המנהלים וקרן ההשתלמות.

מכתב התביעה עולה כי פלקסר פוטר מעבודתו לאחר שהודיע לברנדס כי בכוונתו לא לנסוע יחד עם צוות המשרד לארה"ב. לפלקסר שולמו פיצויי פיטורים, והתשלום נעשה מחשבון המשרד בבנק לאומי. ואולם משרד נשיץ ברנדס טען כי הסכום ששולם לפלקסר נמשך מחשבון הבנק ללא הרשאה ולכן נאלץ הבנק להשיב להם את הסכום. בשל כך הוגשה נגדו תביעה כספית.

פלקסר מציין בכתב התביעה כי ניהל רישום מפורט ומדויק של שעות העבודה שעבד במשרד.

עם זאת, המסמכים לכך לא מצויים כיום בידו, וזאת מאחר שהמשטרה החרימה את מרבית המסמכים במסגרת חקירה שניהלה בעניין חשבון הנאמנות שניהל המשרד עבור הנשיא לשעבר, עזר ויצמן. המשטרה פתחה בחקירה נגד פלקסר בחשד כי העלים מסמכים בנוגע לחשבון נאמנות זה.

לדבריו, מאחר שתיק החקירה נגדו נסגר מחוסר ראיות, הוא פועל להחזיר לידיו את יומניו ורישומיו שבהם יש פירוט מדויק של השעות הנוספות שעבד במשרד בשנות עבודתו. עם החזרת המסמכים הוא יצרף אותם לכתב התביעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully