וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות קלות במדדים

אפרת נוימן

14.4.2005 / 23:07

אורכית יורדת ב-7% לאחר זינוק דו יומי של 27%; קריקס מוסיפה 2%. אי.סי.איי עולה ב-0.6% על רקע רכישת טכנולוגיה אופטית מחברה בסין


בבורסות שבוול סטריט נסחרים כעת מדדי המניות בירידות שערים קלות, בהמשך לירידות החדות שנרשמו בשוק אמש. מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה והיקף המלאים העסקיים תאמו את ציפיות האנליסטים

מדד נאסד"ק מאבד 0.1% לאחר שירד אתמול ב-1.6%. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.1% לאחר שאיבד אמש 1% מערכו.

בקרב המניות הישראליות נרשמת מגמת מסחר מעורבת. טבע מוסיפה 0.8%, אמדוקס מאבדת 1.4% ומרקורי יורדת ב-0.9%.

אי.סי.איי טלקום מוסיפה 0.6% ל-7.2 דולרים, לאחר שהחברה הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישת הטכנולוגיה האופטית של חברת איסטרן קומיוניקיישנס הסינית. סכום הרכישה לא נמסר לפרסום. באי.סי.איי ציינו כי פעילויות החברה הנרכשת ימוזגו עם המיזם המשותף הקיים של החברה בסין.

חברת הפרמצבטיקה תרו דיווחה היום כי קיבלה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישור לשיווק וייצור של משחת ה-Ciclopirox Olamine בריכוז של 0.77%, המיועדת לטיפול בדלקת פטרייתית בעור. משחת הסיסלופירוקס היא גרסתה הגנרית של תרו למשחת ה-Loprox מתוצרת חברת מדיסיס. על פי מקורות בתעשייה, הסתכמו אשתקד מכירותיה של הלופרוקס בארה"ב בכ-32.5 מיליון דולר. תרו עולה ב-0.2% ל-29.7 דולר.

לפני כשבוע העריכו בבנק ההשקעות מריל לינץ' כי התוצאות שהשיגה חברת צ'ק פוינט ברבעון הראשון עמדו בתחזיות השוק ואולי אף עלו עליהן. תחזית הקונצנזוס בשוק מצביעה על רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 29 סנט למניה (כ-74 מיליון דולר), תחת הכנסות של 139 מיליון דולר. היום חזרו במריל לינץ' פעם נוספת על ההערכה וציינו כי מניות צ'ק פוינט נותרו אטרקטיוויות, לאור הציפיות בשוק לחזרת מגזר האבטחה למגמה חיובית במחצית השניה של ‏2005.

מניית צ'ק פוינט מאבדת היום 1.3% ל-23 דולר, לאחר שהוסיפה כ-7% בששת ימי המסחר האחרונים. במריל לינץ' חזרו היום על המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד של 30 דולר.

חברת ויריאנט דיווחה היום על חוזה משמעותי שני תוך יומיים. ויריאנט דיווחה, כי אחת מחברות האנרגיה הגדולות בארה"ב, המספקת חשמל וגז לסיטונאים ולצרכנים ביתיים, בחרה להטמיע את תוכנות ה-ViryaNet פרי פיתוחה, לצורך אופטימיזציה של מערך שירותי השטח שלה. גורמים בשוק העריכו את היקפה הכספי של העסקה בכ-1.5 מיליון דולר.

אתמול הוסיפה מניית ויריאנט כ-4.7%, לאחר שהחברה דיווחה על חוזה עם אחת מרשתות הסופרמרקט הגדלות בארה"ב, אשר היקפו נאמד בשוק ב-3 מיליון דולר. היום נותרת המניה ללא שינוי ב-2.7 דולרים.

בבית ההשקעות בר סטרנס חזרו לסקר את מניית חברת גילוי התרופות קריקס בהמלצה של "תשואת יתר". בבר סטרנס גם צירפו לקריקס מחיר יעד של 18 דולר והמניה מגיבה בעלייה של 2% ל-12.9 דולר.

אורכית מתממשת בירידה של 7% לאחר זינוק דו יומי של 27%. אתמול דיווחה החברה על תוצאות טובות מהצפוי לרבעון הראשון של 2005 והעלתה את תחזיותיה לשנה כולה.

מחירי הנפט הגולמי נפלו אתמול ב-3.2% לשפל של 7 שבועות, לאחר שמחלקת האנרגיה בממשל האמריקאי דיווחה כי מלאי הנפט בארה"ב טיפסו בשבוע שעבר לשיא כמעט שלוש שנים. היה זה השבוע התשיעי ברציפות בו נרשמת עלייה במלאי הדלק בארה"ב.

בתחילת השבוע שעבר זינקו מחירי הנפט לשיא של כל הזמנים, כ-58.2 דולר לחבית, אולם מאז החלו להידרדר ואתמול השלימו צניחה של כ-14%. היום עולה מחירה של חבית נפט ב-27 סנט ל-50.49 דולר.

בגזרה המקרו כלכלית דווח היום כי בשבוע שעבר ירד בארה"ב מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה ל-330 אלף מ-340 אלף תביעות שהוגשו שבוע אחד קודם לכן, על-פי הנתונים המעודכנים. בוול סטריט ציפו לירידה לרמה זהה של תביעות.

במקביל דווח כי בהתאם גדלו בפברואר המלאים העסקיים בארה"ב ב-0.5%, לאחר עלייה של 0.9% שנרשמה בינואר.מחר יפורסמו בארה"ב מספר נתוני מקרו נוספים, ובהם סקר התפוקה היצרנית בניו יורק ומדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.

סקירת טרום מסחר

בבורסות שבוול סטריט מצביעים החוזים העתידיים על פתיחה ללא שינוי של המסחר, לאחר ירידות השערים שנרשמו בשוק אמש. נתוני מקרו שיפורסמו עוד לפני הפתיחה, כמו גם החלטתה של AMD לפצל את חטיבת שבבי הפלאש, עשויים להשפיע על מגמת המסחר. אמש ירד מדד נאסד"ק ב-1.6% ומדד דאו ג'ונס איבד 1%.

בקרב המניות הישראליות תיסחר אי.סי.איי טלקום על רקע הודעתה לפיה חתמה על הסכם לרכישת הטכנולוגיה האופטית של חברת איסטרן קומיוניקיישנס הסינית. סכום הרכישה לא נמסר לפרסום. באי.סי.איי ציינו כי פעילויות החברה הנרכשת ימוזגו עם המיזם המשותף הקיים של החברה בסין.

חברת הפרמצבטיקה תרו דיווחה היום כי קיבלה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישור לשיווק וייצור של משחת ה-Ciclopirox Olamine בריכוז של 0.77%, המיועדת לטיפול בדלקת פטרייתית בעור. משחת הסיסלופירוקס היא גרסתה הגנרית של תרו למשחת ה-Loprox מתוצרת חברת מדיסיס. על פי מקורות בתעשייה, הסתכמו אשתקד מכירותיה של הלופרוקס בארה"ב בכ-32.5 מיליון דולר.

לפני כשבוע העריכו בבנק ההשקעות מריל לינץ' כי התוצאות שהשיגה חברת צ'ק פוינט ברבעון הראשון עמדו בתחזיות השוק ואולי אף עלו עליהן. תחזית הקונצנזוס בשוק מצביעה על רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 29 סנט למניה (כ-74 מיליון דולר), תחת הכנסות של 139 מיליון דולר. היום חזרו במריל לינץ' פעם נוספת על ההערכה וציינו כי מניות צ'ק פוינט נותרו אטרקטיוויות, לאור הציפיות בשוק לחזרת מגזר האבטחה למגמה חיובית במחצית השניה של 2005.

בששת הימים האחרונים הוסיפה מניית צ'ק פוינט כ-7% למחיר של 23.3 דולר. במריל לינץ' חזרו היום על המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד של 30 דולר.

מחירי הנפט הגולמי נפלו אתמול ב-3.2% לשפל של 7 שבועות, לאחר שמחלקת האנרגיה בממשל האמריקאי דיווחה כי מלאי הנפט בארה"ב טיפסו בשבוע שעבר לשיא כמעט שלוש שנים. היה זה השבוע התשיעי ברציפות בו נרשמת עלייה במלאי הדלק בארה"ב.

בתחילת השבוע שעבר זינקו מחירי הנפט לשיא של כל הזמנים, כ-58.2 דולר לחבית, אולם מאז החלו להידרדר ואתמול השלימו צניחה של כ-14%. היום עולה מחירה של חבית נפט ב-15 סנט ל-50.37 דולר.

בגזרה המקרו כלכלית יפורסמו היום הנתונים השבועיים על מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה, שהוגשו בשבוע שעבר. בוול סטריט מצפים לירידה של 4,000 תביעות ל-330 אלף תביעות ראשונות, בהשוואה למספר התביעות שהוגשו שבוע קודם לכן. במקביל צופים הכלכלנים כי בפברואר גדלו המלאים העסקיים בארה"ב ב-0.5%, בהמשך לעלייה של 0.9% שנרשמה בינואר.

חברת AMD איכזבה אמש את המשקיעים עם הפסד ברבעון הראשון של השנה, אולם מניותיה נסחרות היום במגמה חיובית באירופה, לאחר שהחברה הודיעה על כוונתה לפצל את חטיבת שבבי הפלאש ולהנפיקה כחברה נפרדת בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully