וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התאוששות ניכרת בכלכלת אוסטרליה: צמחה בקצב גדול פי שלושה מהצפוי ברבעון הראשון

דפנה מאור

6.6.2001 / 9:22

התמ"ג של אוסטרליה גדל בקצב שנתי של 2.1% ברבעון הראשון בזכות עלייה בצריכה הפרטית

כלכלת אוסטרליה הפגינה התאוששות מרשימה ובלתי צפויה ברבעון הראשון, כך עולה מנתונים שפירסם משרד הסטטיסטיקה של אוסטרליה היום.

התמ"ג צמח ברבעון הראשון ב-1.1% ביחס לרבעון שלפניו, ובקצב שנתי של 2.1%. ברבעון הרביעי נרשמה ירידה של 0.6% בתמ"ג. הצמיחה המחודשת נרשמה בזכות גידול בצריכה הפרטית.

הרבעון הרביעי היה הראשון מאז 1991 בו נרשמה התכווצות בתמ"ג באוסטרליה. המטבע המקומי, הדולר האוסטרלי, נפל בעקבות ההאטה מתחת למחסום ה-50 סנט (אמריקאי) לראשונה. הצמיחה ברבעון הראשון היתה גדולה פי שלושה ממה שחזו כלכלנים. עם זאת, היה זה קצב הגידול השנתי הנמוך ביותר מאז תחילת 1992.

בעקבות פרסום הנתונים זינק הדולר האוסטרלי בחצי סנט לשער של 51.58 דולר אמריקאי. הבנק המרכזי של אוסטרליה החליט להשאיר את שיעור הריבית ב-5% ללא שינוי היום.

הצריכה הפרטית היתה מנוע הצמיחה באוסטריה. גידול של 2.2% ברבעון תרם חלק ניכר לצמיחה הכוללת. ביצוא נרשמה עלייה של 0.5%, וההוצאה הממשלתית גדלה ב-3.2%.

האתגר הקשה ביותר הניצב בפני אוסטרליה היום הוא ההאטה ביצוא. שוקי היעד העיקריים של אוסטרליה - ארה"ב ויפאן - חווים עתה האטה כלכלית המקטינה את הביקוש למוצרי ארץ הקנגורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully