וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקשה לתביעה ייצוגית: עיריית חיפה גבתה דמי ניהול על חיסכון - שלא כדין

הארץ

6.6.2001 / 10:40

מדובר בקופת החיסכון חסך, שבבעלות עיריית חיפה; נטען כי גבתה בניגוד לחוק ובמרמה, דמי ניהול בסך 7.2 מיליון שקל מכספי חסכונות

מאת אבי שמול

קופת החיסכון חסך, שעיריית חיפה מחזיקה ב-99.9% ממניות היסוד שלה, גבתה בניגוד לחוק ובמרמה, דמי ניהול בסך 7.2 מיליון שקל מכספי חסכונות - כך טוענים חוסכים שהגישו לבית המשפט המחוזי בעיר בקשה להכרה בתביעה ייצוגית.

בתביעה טען עו"ד אליהו ציגלר ממשרד עו"ד כרוב כי הוא מייצג 3,000 חוסכים שכספם מתנהל זה שנים רבות בקופה. ייחודה של תוכנית החיסכון המיועדת לצורכי חינוך, הם מתן ריבית בתנאים אטרקטיוויים ופטור מדמי ניהול. לטענת התביעה, "לפני זמן מה נודע באקראי כי הקופה החלה לגבות דמי ניהול של 1% אחת לשנה - באופן הנוגד את ההסכם שנוסח על ידי הקופה".

עוד טוענים התובעים, כי ההסכם בינם לבין הקופה אינו מתיר לה להעניק מיוזמתה ועל דעת עצמה שירותים חדשים תוך חיובם בתשלום. לכתב התביעה מצורפת התייחסות מצד המפקח על הבנקים, המציין כי גביית העמלה לא היתה מוצדקת.

לדברי החוסך אריה מהרשק, נאמר לו כי הגבייה החלה ב-96', עשר שנים לאחר שהחל לחסוך בקופה. לדבריו, לאחר שדרש את כספו בחזרה, החזירה לו הקופה ביוני 2000 1,926 שקל בגין החזר דמי ניהול.

לטענת התובעים, "גם משאולצה להשיב את דמי הניהול, לא נהגה הנתבעת בתום לב ולא זיכתה את החסכונות לפי ימי הערך של מועדי גביית דמי הניהול". לטענתן, הנתבעת המציאה לתובע המחאה סתמית - ללא כל פירוט או הסבר.

התביעה מתבססת על חוק הגנת הצרכן, חוק השקעות משותפות בנאמנות וחוק הבנקאות. נשיא ביהמ"ש, מיכה לינדנשטראוס, ביקש מהצדדים לסכם את עמדתם עד ל-16 ביולי, ואף הציע להם להגיע לפשרה בעניין מחוץ לכותלי בתי המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully