וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: שוק המניות התאושש לקראת הסגירה

הרצל לקס

17.4.2005 / 17:03

המעו"ף נחלש רק ב-0.5%. הפועלים הפכה כיוון וסיימה בעלייה. מניית המזרחי התחזקה ב-1%. אפריקה עלתה ב-2.4%


המסחר בשוק המניות התנהל היום במגמה שלילית, תוך ירידות כמעט בכל המניות החשובות בתל אביב. אך בשעות המסחר האחרונות ניכרה התמתנות במגמת הירידות, וחלק מן המניות המובילות הפכו מגמה וסיימו את היום בצד הירוק של המסך. המעו"ף ירד ב-0.5% לרמה של 653.91 נקודות; ת"א 100 איבד 0.8% ל-675.4 נקודות; והתל טק נפל ב-2.2%. מחזור המסחר היה נמוך למדי, והסתכם רק בכ-570 מיליון שקל.

הירידות בשוק המניות, ובפרט במניות ההיי-טק, באות לאחר שבבורסות וול סטריט נרשם סוף שבוע שלילי ביותר ומדדי הדאו ג'ונס והנאסד"ק ירדו בכ-2%, תוך שהם מסיימים בכך נפילה שבועית של יותר מ-4%. גורם שתמך בשוק היום היא המלצה חיובית ממריל לינץ', שבמסגרת האסטרטגיה השבועית שלו המליץ למשקיעים להגדיל חשיפה לשוק הישראלי, עם דגש על השקעה במניית הפועלים.

הדו"חות של הרבעון הראשון בוול סטריט עוררו בסך הכל אכזבה בקרב המשקיעים בארה"ב. בקרב המשקיעים שם ניכר מעבר כספים ברור משוק המניות לשוק האג"ח, והדבר הביא שם לירידה מחודשת של התשואות, עד לרמה של 4.27%. שוק האג"ח השקליות (שחרים בעיקר) נהנה גם מהמדד השלילי (ירידה של 0.2%) של חודש מארס, והשחרים לטווח ארוך רושמים עליות של 0.2% - 0.3%. מנגד נרשמות ירידות חדות של 0.6% עד 1% באג"ח צמודי המדד לטווח בינוני (מח"מ 7 - 8 שנים).

רוב המניות הדואליות הגיבו היום לפערי ארביטראז' שליליים, אך גם בהן ניכרת התאוששות מסוימת בשעות האחרונות. אלווריון נפלה ב-5.3% ואודיוקודס , שפתחה בירידות של כמעט 8%, נעזרה בהכללתה ברשימת המניות המומלצות שפירסם היום מריל לינץ' וירדה כעת רק בכ-3%. טבע נסגרה בירידה של 0.6% למרות פער חיובי של כ-1.5% בו פתחה את היום.

אפריקה ישראל טיפסה ב-2.4%, כשברקע המסחר עומדת הודעה נוספת של חברת ההשקעות על פרויקטים חדשים בנדל"ן בחו"ל. הפעם מדובר על השקעה של 300 מיליון דולר בהקמת קניון במוסקווה וברכישת מגדל משרדים נוסף בוול סטריט תמורת 210 מיליון דולר. אפריקה כבר מנהלת מספר גדול של פרויקטים באזור מנהטן בעיקר, תוך שהיא הופכת מגדלי משרדים למגדלי דירות יוקרה למכירה ולהשכרה.

הפועלים נסחרה במשך רוב שעות היום בירידות של כ-1%, כשגם המלצה מיוחדת ממריל לינץ' להוסיף אותה לתיק ההשקעות לא עזרה למניה. אך בשעת המסחר האחרונה התהפכה המגמה, והפועלים סיימה בעלייה של 0.2% תוך סמיכות להודעה על הפיכתה של קרן ההשקעות האמריקאית אליאנס לבעלת העניין השנייה בגודלה בבנק, עם אחזקה של 7.1% מהמניות. עם זאת, עיתוי ההודעה נותר תמוה ביותר, שכן את רכישת המניות ביצעה הקרן כבר בספטמבר שעבר וסיבת הדחייה בהודעה על כך עדיין אינה ברורה.

לעומת זאת, לאומי ירדה ב-1%. כי"ל נחלשה ב-0.9% ובזק ירדה ב-1.3%. מניית המזרחי בלטה היום בעליות של כ-1% תוך מחזור ער, על רקע איסוף סחורה מצד משקיעים זרים, שהופכים בתקופה האחרונה לסלקטיוויים הרבה יותר מבתחילת השנה.

מניות נוספות הרושמות היום עליות שערים הן מכתשים אגן , שעברה מירידות בפתיחה לעלייה של 0.6% בסיום, ומניית נעמן , שעוסקת בשיווק כלי בית ומתנות, בלטה בזינוק של 26% תוך מחזור ער של יותר כ-6 מיליון שקל.

ביטול השביתה שתיכננו עובדי הבנקים להיום מביא למסחר ער במיוחד בשוק אופציות המעו"ף. שחקני המעו"ף נערכו בסוף השבוע ליום של שביתה, כשהדבר כרוך בין היתר בשינוי סטיית התקן בשוק בשל אובדן יום מסחר. היום היו צריכים השחקנים להתאים עצמם שוב למסחר תקין, והדבר הביא למחזור של כ-150 מיליון שקל. תעודות הסל תאלי 25 ומבט 25, המשמשות כלי חשוב בפעילות של שחקני מעו"ף, מרכזות מחזורים גבוהים של כ-37 ו-34 מיליון שקל בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully