וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי שנה וחצי ינסו האחים עופר בשנית למחוק את חוף אלמוג אילת מהמסחר בבורסה תמורת 4.4 מ' ש'

אילן מוסנאים

6.6.2001 / 14:11

האחים עופר, שמחזיקים ב-95.3% ממניות החברה, הגישו הצעת רכש ליתרת המניות שבידי הציבור במחירן בבורסה; הבורסה השעתה באפריל את המסחר במניות החברה

חודש אחרי שהשלימו בהצלחה את הצעת הרכש למניות חברת עופר פיתוח , מנסים האחים עופר למחוק מהמסחר גם את חברת חוף אלמוג אילת שבשליטתם, והגישו הצעה לרכישת יתרת מניות החברה שבידי הציבור, במחיר של 17.16 שקל - זהה למחיר בו היא עומדת היום בבורסה.

בסך הכל בידי הציבור כ-4.7% או כ-258 אלף ממניות חוף האלמוג, ובסך הכל עלות הצעת הרכש (במידה שלפחות 50% מהניצעים ייענו להצעה בחיוב) תסתכם בכ-4.4 מיליון שקל. המועד האחרון להיענות להצעה הוא ה-25 ביוני ובמידה ש-2.35% מבעלי המניות שבידי הציבור ייענו להצעה החברה תימחק מהמסחר.

למרות שמדובר בסכום נמוך ההצעה מעניינת, מפני שלאחים עופר אחזקה של 95.3% ממניות החברה - אחזקה שלפי החוק השורר היום היתה אמורה לאפשר להם לבצע מחיקה כפויה של החברה מבלי להיזדקק לעניין הצעת הרכש.

לאחזקה זו אגב הגיעו האחים עופר אחרי הצעה קודמת שהגישו בנובמבר 1999 בה נענו להצעה משקיעים שהחזיקו ב-280.6 אלף מניות.

ה"מחסום" שמונע מהאחים עופר את ביצוע המחיקה הכפויה היא העובדה שבעת שהגיעו לאחזקה לעיל (ב-1999) לא התיר החוק את המהלך של הכפייה על בעלי המניות למכור את אחזקותיהם, והשינוי בוצע מאוחר יותר כך שהאחים עופר לא יכולים ליהנות היום מהתיקון.

יש לציין עוד כי בפועל המסחר במניה, שאיבדה מתחילת השנה 13% היה אפסי ובמשך 12 החודשים האחרונים, רק בימים בודדים החליפו מניות החברה ידיים.

בנוסף החברה אינה עומדת בכללי השימור שקבעה לה הנהלת הבורסה (שדורשת שאחזקות הציבור יהיו גבוהות מ-7.5% מסך כל מניות החברה) ולכן הנהלת הבורסה השעתה באפריל את המסחר במניה.

אגב גם המחיקה של עופר פיתוח לא עברה בצורה חלקה, המשקיעים נענו לה רק לאחר שהחברה האריכה את המועד להיענות והעלתה את המחיר שהציע למשקיעים.

חוף האלמוג אילת פועלת בתחום המלונאות, התיירות והנופש בישראל. החברה היא הבעלים של מלון לרום (לשעבר) באילת המתופעל כיום ע"י מועדון הים התיכון. כמו כן, החברה היא בעלת מגרש בית הדייגים באילת, עליו בנתה את מלון הסוויטות מרידיאן ומחזיקה בכ- 47.7% ממניות מלון לגונה.

ברבעון הראשון של 2001 רשמה חברת חוף האלמוג אילת, שנסחרת בבורסה לפי שווי של 94 מיליון שקל, הפסד של 4.2 מיליון שקל במחזור הכנסות של 16.1 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully