וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.382 שקלים

נתן שבע

18.4.2005 / 15:52

היורו היציג עלה ב-0.68% ל-5.685 שקלים. בסוף השבוע פורסמו נתוני מקרו בארה"ב שהפחיתו חששות מהתגברות לחצים אינפלציוניים והובילו להיחלשות הדולר


שבוע המסחר במט"ח נפתח עם היחלשותו של הדולר ב-0.32% ל-4.381 שקלים על רקע היחלשותו של המטבע בעולם. מחדרי העסקות ממשיכים לדווח על מחזורים רגועים שמלווים את המסחר. היורו הוסיף0.68% ל-5.685 שקלים.

בעולם נחלש הדולר אל מול היורו בשעה זו ב-0.31% ל-1.296 דולר ליורו. היחלשותו של המטבע האמריקאי באה על רקע נתוני המקרו השליליים שפורסמו ושמפחיתים את החששות מפני לחצים אינפלציוניים שבעקבותיהם יעלו הריביות. בעקבות זאת ירדו גם התשואות על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ל-4.27%. בשוק עדיין צופים כי הריבית בארה"ב תועלה ברבע אחוז במאי וביוני, אולם גוברת הערכה כי הפד יפסיק להעלות הריבית באוגוסט או בספטמבר.

"עליית ריבית דולרית נוספת בתחילת מאי כבר מגולמת במחיר", מציין הבוקר מישל מזרחי מנהל הדסק השקלי בבנק לאומי בהתייחס לפער הריביות בין השקל לדולר - פער שעשוי להצטמצם לכדי 0.5% בעוד שבועיים, "הקונצנזוס בשוק כי הנגיד החדש שייכנס ישאיר את הריבית בחודשים הקרובים על כנה", הוא מוסיף, "בטווח הקרוב יש רמת התנגדות חזקה של 4.4 שקלים ו-4.42 שקלים. להערכתי, בסוף השנה נראה את הדולר ברמות מעט יותר נמוכות מהרמות הנוכחיות, אך מוקדם מאוד לדבר על כך", הוא מסכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully