וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כור ואלביט מערכות השלימו את השלב הראשון במיזוג

הרצל לקס

18.4.2005 / 15:44

העסקה כולה עדיין תלויה בשלב השני וברכישת אלישרא דרך תדק"ש, לה מתנגד הממונה על ההגבלים במתכונתה הנוכחית

כור ואלביט מערכות חתמו על השלב הראשון בעסקת המיזוג הגדולה של התעשיות הבטחוניות בישראל. אלביט מערכות תרכוש מכור 13.7% ממניות תדיראן קשר, ותעלה בכך לאחזקה של 20% בחברה וזאת לפי שווי של 62 מיליון דולר למניות הנרכשות. במקביל, רכשה כור מידי מיקי פדרמן 5.3% לפי שווי חברה של מיליארד דולר לאלביט.

מחר אמורה אלביט למנות 3 דירקטורים מטעמה בתדיראן קשר כדי להמשיך ביתר קלות לשלב הבא והמכריע יותר של העסקה: רכישת אלישרא, בה מחזיקה כור ב-70%, באמצעות קופת המזומנים התפוחה של תדיראן קשר.

בסופו של דבר, תעלה אלביט תחילה לאחזקה של 40% בתדק"ש, שתחזיק גם באלישרא, ואילו כור תרכוש כ-5% נוספים ממניות אלביט. את אלביט מייצגים לאורך כל מהלך המיזוג עורכי הדין אסתר קורן ועופר חנוך ממשרד גרוס קליינהנדלר, חודק, הלוי וגרינברג. אודי סול ואסנת נאמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן מייצגים במו"מ את כור.

המהלך של עסקת המיזוג מעורר התנגדות בקרב בעלי מניות מיעוט בתדיראן קשר. ההתנגדות נוגעת לשווי לפיו תירכש אלישרא. כור מעוניינת כמובן בשווי גבוה לאלישרא, אבל בעלי מניות המיעוט שנתמכים במנכ"ל הדומיננטי של תדק"ש, חזי חרמוני, לא מוכנים לשלם עבור אלישרא שווי של יותר מ-120-150 מיליון דולר. חרמוני אף טרח והפיץ חוות דעת לדירקטורים של תדק"ש הקוראת להם להתנגד למינוי הדירקטורים מטעמה של אלביט, וחרמוני אף פרש מדירקטוריון החברה.

השלמת המהלך המורכב של המיזוג בתעשיות הבטחונית כלל אינה ודאית. ההתנגדות שעומדת כרגע על הפרק באה מכיוון הממונה על ההגבלים העסקיים, שאישר את השלב הראשון שנחתם היום, אך מגלה התנגדות לשלב השני ולרכישת אלישרא. ככל הנראה, תותנה רכישת אלישרא גם ברכישת 30 האחוזים שמחזיקה בה התעשייה האווירית, אך תנאי כזה מכביד עוד יותר על גמישות המחיר של החברה, ובשוק התעשיות הבטחוניות מעריכים כי לא סביר שתע"א תסכים למכור את חלקה לתדק"ש תמורת שווי של פחות מ-200 מיליון דולר, כך שהסיכוי שהמיזוג הגדול יתבצע לבסוף אינו גבוה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully