וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתיים ה"שידוך" בין משפחת חבס וגנדן נדל"ן: המשפחה רוכשת בחזרה 21% ממניות חבס השקעות בכ-16.8 מ' ש'

אלי דניאל

7.6.2001 / 19:53

לפני 9 חודשים מכרה המשפחה לגנדן 25% ממניות החברה לפי שווי חברה של 78 מ' ש'; במקביל, תמכור משפחת חבס לגנדן נדל"ן מניות גנדן השקעות בשווי של 26 מ' ש'

תשעה חודשים לאחר שהחל, מסתיים היום ה"רומן" בין גנדן החזקות נדל"ן וחברת הנדל"ן חבס-ח.צ השקעות , כאשר משפחת חבס, בעלת השליטה בחברה, מדווחת כי היא רוכשת בחזרה את מרבית המניות אותן היא מכרה לגנדן נדל"ן בחודש ספטמבר 2000.

כזכור, לפני תשעה חודשים רכשה גנדן נדל"ן, הנמצאת בשליטת יצחק ונוחי דנקנר, אבי פישר, רפאל ביסקר ואחרים, 25% ממניות חבס במחיר של כ-68.5 שקל, ששיקף לחברה שווי של 78 מיליון שקל. בנוסף, קיבלה אז גנדן נדל"ן אופציה לתקופה של 15 חודשים ולפיה היא תוכל לרכוש 65% נוספים ממניות חבס לפי שווי חברה של 92 מיליון שקל. במקביל, רכשה חבס, בדרך של הקצאה, חבילה של מניות בגנדן השקעות, החברה האם של גנדן נדלן, וניתנה לה אופציה לרכישת מניות נוספות.

מאז, התפרסמו בעיתונות, לא אחת, ידיעות בדבר חיכוכים בין משפחת חבס לשותפיה החדשים בחברה, מה שהוביל את המשפחה להודיע לפני כשלושה שבועות כי הם מנהלים מו"מ לרכישת החזקות גנדן בחברה, והיום אם כן, מסתיים כמעט לחלוטין הקשר בין משפחת חבס לגנדן נדל"ן (גנדן תוסיף להחזיק בכ-4% ממניות החברה).

בהתאם להסכם שהושג בין הצדדים, תרכוש משפחת חבס כ-21% ממניות החברה לפי שווי חברה של כ-80 מיליון שקל (הגבוה כמעט כפליים משווי החברה בשוק). כמו כן, הצדדים הסכימו ביניהם כי האופציה שניתנה לגנדן נדל"ן להגדיל את החזקותיה בחברה תבוטל, וכי נוחי דנקנר ורפאל ביסקר יתפטרו מתפקידם כדירקטורים בחברה. במקביל, רוכש נוחי דנקנר (באמצעות חברת טומהוק, הנמצאת בשליטתו) ממשפחת חבס, 600 מניות של גנדן השקעות בכ-26 מיליון שקל.

הסכמה נוספת אותה השיגו הצדדים נושעת לרכישה של כ-9.8 מיליון איגרות חוב להמרה (מסדרה 1) של החברה, אותן תרכוש גנדן נדל"ן ממשפחת חבס, במחיר של 1.618 שקל לאיגרת חוב (מחיר הגבוה ב-1.4% ממחיר איגרת החוב בבורסה). בסך הכל תשלם גנדן נדל"ן תמורת איגרות החוב סך של כ-15.9 מיליון שקל.

חברת חבס פועלת בענף הנדל"ן בישראל. החברה והחברות הבנות עוסקות בעיקר בייזום ובביצוע השקעות בנכסי מקרקעין למכירה ובהחזקת נכסי מקרקעין מניבים בארץ. החברה פירסמה בשבוע שעבר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון המצביעות על הכנסה של 620 אלף שקל מדמי שכירות, בדומה לרבעון המקביל, והפסד של 1.3 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully