וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמחקה בקשה למנוע מסימנטק להתקשר עם מפיצים חדשים לתוכנות אקסנט

אמיר הלמר

7.6.2001 / 23:15

חברת הד און, הטוענת להסכם בלעדיות להפצת תוכנות אקסנט, הסכימה לבטל את בקשתה לצו מניעה

בקשתה של חברת הד-און מערכות מחשבים לצו מניעה זמני נגד חברת סימנטק ומפיציה נמחקה על ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה זפט. הד און ביקשה לחייב את סימנטק להפיץ באמצעותה את מוצרי חברת אקסנט באופן בלעדי. הבקשה לצו מניעה זמני נמחקה בהסכמת הצדדים.

בקשתה של הד און לצווי מניעה הוגשה במסגרת תביעה שהגישה כנגד סימנטק לאכיפת הסכם הפצה בלעדי שהיה לה לגבי מוצרי חברת אקסנט, שנרכשה ביולי 200 ע"י סימנטק תמורת כמיליארד דולר בעסקת מניות.

הד און טוענת כי שימשה כמפיצה בלעדית של מוצרי אקסנט בישראל עד שנת 1995, ע"פ הסכם חתום, ולאחר מכן מכוח מכתב שניתן לה מבכיר בחברה המקנה לה, לטענתה, זכות להפצת המוצרים עד ל-2003.

סימנטק טענה מנגד כי אותו מכתב אינו מהווה הסכם, וכי מעבר לכך אין לאכוף הסכם הפצה בלעדי שאחד מהצדדים אינו מעוניין בו. כעת, משהסכימו הצדדים למחוק את הבקשה לצווים זמניים, יועבר התיק העיקרי להכרעה סופית, לאחר שהוסכם כי הסיכומים שהגישו הצדדים במסגרת צווי הביניים ישמשו לשם ההכרעה בתיק כולו.

את סימנטק מייצגים בתביעה עו"ד מוטי ארד ועו"ד שחר דילברי ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע ושות' ואת הד און מייצג משרד דנציגר, קלגסבלד, רוזן ושות'.

אריה דנון, מנכ"ל סימנטק ישראל, אמר היום כי "עם מחיקת הבקשה לצו מניעה תפעל סימנטק לשיווק והפצת מוצרי אקסנט לשעבר באמצעות מפיצים מקומיים שעמם תגיעה סימנטק להסכמה. לסימנטק אין הסכם הפצה בלעדי עם הד און וגם לאקסנט לא היה הסכם הפצה כזה. סימנטק מחויבת לעבודה משותפת וצמודה עם שותפיה העסקיים", אמר דנון. חברת סימנטק היא חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק ופועלת בתחום אבטחת תוכן באינטרנט, בהגנה מפני וירוסים, בסינון תכני אינטרנט ודואר אלקטרוני, בהערכת מידת הפגיעות של רשתות מחשב, במניעת פרצות, ובטכנולוגיות ניהול אבטחת רשתות מחשבים.

החברה מייצרת ומשווקת את תוכנת ההגנה - נורטון אנטי וירוס, את תוכנת האבטחה הפופולרית נגד סכנות האינטרנט Norton Internet Security, את תוכנת סינון אתרי האינטרנט I-Gear, תוכנת הפקס WinFax ועוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully