וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זינוק בראשטוב: המניה קפצה ב-60% לשווי של כ-11 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

7.6.2001 / 20:49

מנכ"ל החברה: לא קרה שום דבר מיוחד בחברה מלבד העובדה שכנראה המשקיעים מעריכים שהמניה נסחרה עד כה בחסר

מניית ראשטוב רשמה היום עליות חדות וזינקה ב-60% למחיר של 6.1 שקלים למניה, תוך שהיא מרכזת מחזור של 76 אלף שקל.

ראשטוב עוסקת בפיתוח ואחזקת תוכנה המכונה "קליקס", היוצרת, שומרת, מעבדת ומנהלת תיקים רפואיים אלקטרוניים אצל רופאים פרטיים במרפאות ובקופות חולים. כמו כן עוסקת החברה בהטמעתה ואחזקתה של התוכנה בקרב הרופאים. שווי השוק של החברה נכון להיום, ולאחר העלייה, עומד על כ-11 מיליון דולר.

בידי הציבור מוחזקים היום כ-25% ממניות ראשטוב, והשליטה בחברה מוחזקת על ידי חנן שחף וד"ר אלון צוקר, שגם משמשים כמנכ"לים משותפים בחברה.

"ראשית, אני מופתע מהעליות ולא השגחתי בהן, מכיוון שהייתי מחוץ למשרד. אך אינני יכול לתלות את הסיבה לעליות באירוע ספציפי ומהותי לחברה שקרה היום ועדיין לא דווח", מסר שחף.

"להערכתי, ישנם גורמים שמעריכים את שוויה של החברה ביותר מאשר היא נסחרת כיום בבורסה, על בסיס ביצועיה של החברה. הרבה גורמים הביעו התעניינות לאחרונה בחברה, וכיום מונחים לפני המשקיעים כ-5 דו"חות רבעוניים שלנו, שיכולים לתת להם מספיק מידע בכדי לבסס החלטת ההשקעה בחברה", הוסיף שחף.

מהסתכלות על דו"חותיה הכספיים של ראשטוב עולה כי מדובר בחברה טובה שרשמה רווח של 1.6 מיליון שקל ברבעון, ואשר הגדילה את מחזור המכירות שלה ב26% ל-6.7 מיליון שקל ברבעון.

השיפור ברווח התפעולי של החברה מרשים אף הוא - צמח ב-41% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-2.5 מיליון שקל. גם תזרים המזומנים של החברה נראה טוב - הציגה סכום של 2.1 מיליון שקל בשורת המזומנים מפעילות שוטפת.

הונה העצמי של ראשטוב מסתכם ב-15.8 מיליון שקל, והוא מהווה כ-60% מסך המאזן. לחברה התחייבויות שוטפות בסך של 9 מיליון שקל, מתוכם 4 מיליון שקל מחולקים כדיווידנד לבעלי המניות.

ייתכן שמדיניות חלוקת הדיווידנד הרחבה בחברה מעניינת את המשקיעים, שהחליטו לרכוש מניות במחיר הגבוה מ-60% מהמחיר הקודם.

שחף הוסיף כי "אנחנו ממשיכים להציג דוח"ות רבעוניים טובים גם לאחר ההנפקה שביצענו במארס שעבר, לעומת חברות אחרות שהנפיקו בתקופתנו, ואשר התשקיף היה הדו"ח האחרון החיובי שהן פירסמו מאז".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully