וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתשים אגן עלתה ב-3.1% בעקבות הסכם עם באייר

נתן שבע

19.4.2005 / 17:05

על פי ההערכות עשוי הסכם ההפצה להגדיל את הכנסות מכתשים בעשרות מיליוני דולרים. מניות הבנקים הובילו את המסחר

לאחר יומיים של ירידות שערים חזרו המדדים המובילים לטפס בשיעורים של עד 0.4%. המגמה החיובית הבוקר במזרח, לאחר הירידות החדות יום קודם, והנימה החיובית בה נפתח המסחר היום בוול סטריט, בהמשך למגמה האופטימית בה ננעל אתמול, הקרינו לחיוב גם על הבורסה באחד העם.

מדד המעו"ף עלה ב-0.2% ל-653.78 נקודות, מדד תל אביב 100 טיפס ב-0.4% ל-674.96 נקודות ומדד התל טק 15 הוסיף 1.1%. מחזור המסחר המשיך להיות בינוני והסתכם ב-680 מיליון שקל.

בשוק הסולידי נסחרו האג"ח מסוג שחר לטווח ארוך בעלייה של 0.1% והאג"ח הצמודות מסוג גליל לטווח הארוך איבדו שיעור דומה.

שוק המניות התל אביבי, כך עושה רושם, מפגין שרירים מול המגמה העולמית והתנתק מרצף הירידות שמאפיין את בורסות העולם בימים האחרונים. גם ירידות של 4.8% אתמול במזרח וירידה שבועית של 4.5% במדד הנאסד"ק לא גרמו אתמול למדדים להישחק במידה ניכרת. פתיחה בירידות של 1% קוזזה לירידות קלות במהלך היום, כפי שקרה לא מעט בימים האחרונים. הפער בין מדד הנאסד"ק למדד תל אביב 100 עומד כבר על כ-18% מתחילת השנה.

"אני מתקשה להעריך את הסיבה לחוסר המתאם בין הבורסה המקומית לשווקים בעולם", ציין הבוקר רמי דרור ממגדל שוקי הון. "השוק הסולידי ממשיך ליהנות מעליות עם היפוך המגמה וירידת התשואות בארה"ב. בשוק המניות לא ניכרת פאניקה, אין חשש מירידות שערים חדות, המשקיעים הזרים עדיין מאמינים בכלכלה הישראלית וממשיכים לבצע רכישות ולכן האווירה החיובית לא נעלמה", מוסיף דרור. "סביר שלאחר הירידות האחרונות בעולם יבוא תיקון. יחד עם זאת, העליות בשוק המקומי מוגבלות וגם העוצמה יכולה להתגלות בסוף כשברירית", הוא מסכם.

בוול סטריט נפתח אתמול שבוע המסחר במגמה מעורבת לאחר המגמה השלילית שאיפיינה את השבוע החולף. הנאסד"ק עלה ב-0.3% ומדד הדאו ג'ונס איבד 0.2%. התשואה על האג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ירדה ב-0.022% לרמה של 4.249%.

מניות הבנקים הגדולים זכו אתמול לזריקת עידוד נוספת מצדו של האנליסט אלון גלזר מלידר ושות'. גלזר ממשיך להמליץ לרכוש מניות הפועלים, לאומי ודיסקונט ומוסיף כי המזרחי נסחרת במחיר גבוה מדי, ומדביק לה המלצת "מכירה". פעילות ערה נרשמה בשלל מניות הבנקים היום כשמזרחי הוסיפה 0.1% במחזור הגבוה בשוק - 74 מיליון שקל. לאומי והפועלים, שנסחרו ברוב שעות היום בתנודתיות, ננעלו בסיום המסחר בירידות כשלאומי איבדה 0.7% במחזור של 55 מיליון שקל והפועלים ירדה 0.6% במחזור דומה.

מכתשים אגן טיפסה 3.1%. העלייה במחיר המניה באה בעקבות חוזה הפצה חדש שחתמה החברה עם באייר הגרמנית להפצתה האימידקלופריד, שנחשב לקוטל המזיקים ההנמכר ביותר בעולם. החברה תוכל להפיץ את האימידקלופריד תוך שימוש ברשיונות של באייר, מה שיאפשר למכתשים להגביר את חדירתה לאזורים גיאוגרפיים בהם אין לה פעילות מהותית. הדבר עשוי להגדיל את היקף מכירותיה בעשרות מיליוני דולרים בשנה. כור (כור :ת"א ) נהנתה מהעלייה במכתשים והוסיפה 0.9%.

אלביט מערכות, שטיפסה אתמול ב-2.6%, סיימה את היום בירידות של 0.4%. העלייה אתמול באה בעקבות הודעתה על פרויקט משותף לה ולתעשייה האווירית עבור צבא טורקיה שלפי הידיעות בכלי התקשורת מסתכם ב-200 מיליון דולר. במקביל, הודיעה החברה על השלמת השלב הראשון בעסקת המיזוג שלה ושל תדיראן קשר, ועתה היא כבר מחזיקה בתדיראן בשיעור של 20%.

אלווריון, שאיבדה מתחילת השנה 37%, בלטה אתמול בוול סטריט בעלייה של 8% והוסיפה בתל אביב 6.3%. בבית ההשקעות רות' קפיטל העלו אתמול את המלצתם למניה מ"קנייה" ל"קנייה חזקה" בעקבות הירידות האחרונות במניה. טבע, הוסיפה 1% וריכזה אצת המחזור החמישי בגודלו - 40 מיליון שקל.

יחידת ההשתתפות של גבעות עולם עלתה ב-10% במחזור של כ-4.8 מיליון שקל. החברה הודיעה היום כי קרנות הפנסיה וקופות הגמל של הלמן אלדובי הגדילו אחזקותיהם בחברה והגיעו לשיעור של 5% ואלה קיבלו אופציה להגדלת אחזקותיהם ב-5% נוספים.

אורמת עלתה 3.1%. החברה הודיעה היום כי תרחיב את פרויקט תחנת הכוח בקניה, שהיה תקוע מספר שנים, ב-35 מגה ואט נוספים לכדי הפקה של 48 מגה ואט. לפי ההערכות יניב הפרויקט הכולל בקניה עם השלמת השלב השני הכנסות של 48 מיליון דולר.

יחידת המסחר של בנק הפועלים העריכה היום כי הצעות המחיר שיוגשו במכרז על בזק יהיו נמוכות יחסית ויגרמו לאכזבה מסוימת בשוק ההון. בהפועלים חזרו על המלצת "תשואת שוק" למניה במחיר של 5.6 שקלים - גבוה ב-7% ממחיר הפתיחה הבוקר. בזק איבדה היום 1.8%.

נייס הודיעה על חוזה חדש בקנדה בו תתקין מערכות הקלטה ב-70 שדות תעופה בהיקף של 2.8 מיליון דולר. בתגובה לידיעה הוסיפה המניה היום 2.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully