וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ה"אקונומיסט": "ישראל בורכה בסביבה עסקית יציבה ומחירים זולים יחסית של מחשבים אישיים וחיבור לאינטרנט"

גלית ימיני

19.4.2005 / 16:46

ה"אקונומיסט" דירג את ישראל במקום ה-20 ברשימת המדינות המוכנות לעידן העסקים האלקטרוניים; ישראל מקדימה בין השאר את יפאן ואיטליה; דנמרק מדורגת ראשונה; ארה"ב במקום השנימדינת ישראל מדורגת במקום ה-20 בעולם ברשימת המדינות המוכנות לעידן העסקים האלקטרוניים, ומקדימה בין השאר את יפאן, טאיוואן, ספרד ואיטליה. כך עולה מהדירוג השנתי של מוכנות לעסקים אלקטרוניים אשר נערך בשיתוף פעולה על ידי יחידת המחקר של השבועון "אקונומיסט", ומכון המחקר של יבמ העולמית לערכים עסקיים. עבור ישראל מדובר בעלייה של שני שלבים - בשנת 2004 היא היתה מדורגת במקום ה-22.האקונומיסט ויבמ עוקבים מזה מספר שנים אחר רמת המוכנות לעסקים אלקטרוניים ב-60 הכלכלות הגדולות בעולם. המקום הראשון השנה שייך לדנמרק, כשאחריה נמצאות ארה"ב, שוודיה, שווייץ, בריטניה והונג קונג. מדינות מערב אירופה מחזיקות בשבעה מעשרת המקומות הראשונים, הרבה בזכות הציון הגבוה שלהן בתחומי התקשורת וחדירת המערכות הסלולריות.ארה"ב שבה ותפסה את המקום השני, לאחר שהידרדרה אשתקד למקום השישי. ארה"ב ממשיכה להוביל בכל הנוגע לחדירתם לשוק של שרתי אינטרנט מאובטחים, ולהוצאה על מערכות מידע ותקשורת. בשווקים במזרח הרחוק, עקפה הונג קונג (מקום 6) את סינגפור (מקום 11), בעוד דרום קוריאה (מקום 18) נותרת המדינה המפותחת בעולם בתחום הפס הרחב - אך מפגינה חולשה בכל הנוגע לתחום האבטחה.על ישראל נכתב בדו"ח: "ישראל בורכה בסביבה עסקית יציבה ומחירים זולים יחסית של מחשבים אישיים וחיבור לאינטרנט. ישראל מובילה את האיזור שלה בכל הקשור להתפתחות שוקי הטלקומוניקציה ושירותי ה-e-commerce שלה. בשנת 2004, שיעור החדירה של הפס הרחב בישראל הגיע ל-15% ועקף מדינות הרעבות לפס רחב כמו שוודיה ויפאן.ישראל היא בין עשר המדינות המובילות בעולם בחדירת פס רחב. צמיחה כזו מהירה של אינטרנט מהיר היא בעלת השפעה גדולה על התעשיות המקומיות - לטוב ולרע. לפי מחקרים שנעשו בישראל, העיתונים היומיים הישראלים סבלו מירידה במספר הקוראים בשנים האחרונות, משום שאנשים מעדיפים לצרוך חדשות דרך האינטרנט ולא בדרך המסורתית".מדד המוכנות לעסקים אלקטרוניים ולעידן האלקטרוני - e-readiness - מתמקד בשורת גורמים המצביעים על מידת המוכנות של כל שוק להזדמנויות עסקיות הנשענות על השימוש באינטרנט. בין הקריטריונים שנקבעו במדד הזה השנה - תפוצת הרשת בפס רחב, חדירת התקשורת הניידת, חדשנות טכנולוגית ומידת החדירה של אינטרנט אלחוטי בטכנולוגיית "נקודות חמות" (hot-spot). יחד עם זאת, השיקול העיקרי בדירוג הוא היכולת לנצל את הטכנולוגיות למיזמים ציבוריים ופרטיים המציעים שיפורים של ממש לאזרח, לעסקים ולממשלה.

6( את סינגפור )במקום ה11(, בעוד דרום קוריאה )במקום ה18( נותרת המדינה המפותחת בעולם בתחום הפס הרחב - אך מפגינה חולשה בכל הנוגע לתחום האבטחה.

על ישראל נכתב בדו"ח: "ישראל בורכה בסיבה עסקית יציבה ומחירים זולים יחסית של מחשבים אישיים וחיבור לאינטרנט. ישראל מובילה את האיזור שלה בכל הקשור להתפתחות שווקי הטלקומוניקציה ושירותי ה e-commerce שלה . בשנת 2004 שיעור החדירה של הפס הרחב בישראל הגיע ל 15% ועקף מדינות הרעבות לפס רחב כמו שוודיה ויפן. ישראל היא בין עשר המדינות המובילות בעולם בחדירת פס רחב. צמיחה כזו מהירה של אינטרנט מהיר היא בעלת השפעה גדולה על התעשיות המקומיות - לטוב ולרע. לפי מחקרים שנעשו בישראל, העתונים היומיים הישראלים סבלו מירידה במספר הקוראים בשנים האחרונות בגלל שאנשים מעדיפים לצרוך חדשות דרך האינטרנט ולא בדרך המוסרתית".

מדד המוכנות לעסקים אלקטרוניים ולעידן האלקטרוני - - e-readiness מתמקד בשורת גורמים המצביעים על מידת המוכנות של כל שוק להזדמנויות עסקיות הנשענות על השימוש באינטרנט. בין הקריטריונים שנקבעו במדד הזה השנה - תפוצת הרשת בפס רחב, חדירת התקשורת הניידת, חדשנות טכנולוגית, ומידת החדירה של אינטרנט אלחוטי, בטכנולוגיית "נקודות חמות" )hot-spot(. אולם השיקול העיקרי בדירוג הוא היכולת לנצל את הטכנולוגיות למיזמים ציבוריים ופרטיים המציעים שיפורים של ממש לאזרח, לעסקים ולממשלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully