וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנשי ימין: נכבלנו באזיקים רק כי נשאנו שלטים

גדעון אלון

19.4.2005 / 19:39

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מיכאל איתן, תקף בחריפות את המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, שהציע להעביר את העניין לנציב תלונות הציבור; איתן דרש ממנו לספק הסברים להתנהגות המשטרהיו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, תקף היום בחריפות רבה את המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן. בדיון שקיימה ועדת החוקה על הערכות מערכת אכיפת החוק לקראת יישום תוכנית ההתנתקות, התרעמו אנשי ימין על כך שהמשטרה מתנכלת להם בהפגנות שהם מקיימים בצמתים נגד ההתנתקות.

מאיר ערד, חסיד חב"ד צעיר מקרית מלאכי, סיפר כיצד נעצר עם ארבעה מחבריו לאחר שעמדו בצומת רחובות ליד מכון ויצמן ברחובות ובידיהם שלטים נגד ההתנתקות. לדבריו, הוא וחבריו עמדו על המדרכה ולא הפריעו כלל לתנועה, ואולם השוטרים שהגיעו למקום כבלו אותם באזיקים, והובילו אותם לתחנת המשטרה והאשימו אותם בהפרת שלום הציבור. הובלת עצירים באזיקים מנוגדת לחוק, למעט מקרים חריגים. ערד סיפר כי למחרת, בשעה שתיים לפנות בוקר, התייצבו בביתו שני שוטרים, ומסרו לו זימן לבית המשפט. בכתב האישום נאמר, כי "הנאשמים עמדו על המדרכה נושאי שלטים באופן הנותן לאנשים בסביבה חשד סביר לחשוש שהם יעשו מעשה שיפר את השלום או שיגרום לאחרים ללא צורך להפר את השלום".ניצן הבטיח לספק תשובות מיד לאחר הפסחח"כ איתן ביקש מעו"ד ניצן הסברים להתנהגות המשטרה. ניצן הציע לצעיר להפנות את תלונתו לנציב תלונות הציבור. תשובתו הקפיצה את איתן ממקומו. הוא דפק על השולחן ואמר בזעם לניצן: "מה אתה שולח אותו לבירוקרטים שלך. נציב תלונות הציבור הוא כאן, בועדת החוקה של הכנסת. כאן מבררים תלונות של אזרחים. אם היה כתוב בשלט 'אריק מלך ישראל', מישהו בכלל היה עוצר אותו?". איתן דרש מניצן למסור לועדה בהקדם האפשרי את תוצאות הבירור על התנהגות השוטרים במקרה זה. ניצן הבטיח לספק את התשובות מיד לאחר חג הפסח.

עינת יפת, צעירה בת 18 תושבת גוש קטיף, סיפרה על ניסיונם של שטרים סמויים לגייס אותה כמודיעה משטרתית לקראת הפינוי. אמציה יחיאלי, רכז הנוער בגוש קטיף, סיפר בדיון כי מדובר בתופעה של ניסיון מצד גורמי הביטחון לגייס בני נוער קטינים מקרב המתנחלים לשמש כמשת"פים של המשטרה. בתגובה אמרה סגן ניצב קובי זריהן, ראש מדור איסוף במשטרה: "איננו מגייסים קטינים לתפקידי סוכנים. חל איסור על גיוס סוכנים קטינים שטרם מלאו להם 18 שנה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully