וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקיצוץ במשרות כותבים עלול לחסל את אתרי התוכן

סוכנויות הידיעות

8.6.2001 / 16:38

דם החיים של אתרי התוכן הוא התוכן המקורי - הקיצוץ בו מבריח את הקוראים, טוען ה"וול סטריט ג'ורנל"

הקיצוץ במשרות הכותבים באתרי התוכן, המתבצע על רקע ההפסדים של אתרים אלה, מבריח את הקוראים. כך טוען היום ה"וול סטריט ג'ורנל".

המשך חולשת ענף הפרסום באינטרנט וחוסר נכונות הקוראים לשלם עבור תוכן מקורי ברשת, מובילים לירידה בהכנסות האתרים. מרבית אתרי התוכן אינם רווחיים ואינם מצליחים למצוא מקורות מימון חדשים. מצב זה מוביל לקיצוצים בכוח העבודה של האתרים, ובכלל זה בצוות הכותבים והעורכים שלהם.

קוראים של אתרי תוכן כבר מתלוננים על צמצום היקף התוכן המקורי באתרים רבים, טוען העיתון. היקף התכנים הממוחזרים המופיע באתרים גדל והולך על חשבון תוכן מקורי, ואתרים רבים מתבססים על תוכן של חברות שותפות או סוכנויות ידיעות. הירידה בכוח העבודה של אתרי התוכן גרמה לירידה במספר הטורים, הכתבות ועדכוני החדשות המתפרסמים בהם. ה"וול סטריט ג'ורנל" מציין מספר אתרים שביצעו קיצוצים בהיקף התוכן המקורי, בהם אתר Salon.com שפיטר 20% מעובדיו בשנה שעברה, אתר Inside.com שפיטר למעלה מ-50 עובדים באפריל, ואתר TheStreet.com בו פוטרו 40 עובדים באפריל, בנוסף ל-100 העובדים שפוטרו בחודש נובמבר 2000.

צמצום היקף התוכן בזרועות האינטרנט של ה"ניו יורק טיימס" וה"וול סטריט ג'ורנל" עצמו, בא לידי ביטוי בהפסקת פרסומם של מספר טורים ומדורים באתרים אלה.

המפרסמים באינטרנט אינם מוטרדים מהירידה בהיקף התוכן המקורי

על רקע הקשיים הגוברים מנסים אתרים רבים להגדיל את נתח ההכנסות שלהם מדמי מנוי. אתר Salon.com השיק בחודש אפריל גירסה עתירת תוכן של האתר תמורת דמי מנוי שנתיים בסכום של 30 דולר. כשליש מהכנסות אתר TheStreet.com הן מדמי מנוי, ויותר ממחצית מהכנסות המהדורה המקוונת של ה"וול סטריט ג'ורנל" ברבעון הראשון של השנה היו מדמי מנוי.

הקושי העיקרי המתעורר נוכח שתי מגמות אלה - צמצום התוכן המקורי וגבייה גוברת של דמי מנוי - נעוץ בכך שמרבית התוכן הלא מקורי, שתופס מקום גדל והולך באתרי התוכן, עומד לרשות הגולשים גם באתרים שהכניסה אליהם אינה כרוכה בתשלום.

בעיית אתרי התוכן חריפה במיוחד על רקע הקיפאון במספר הגולשים המבקרים בהם. לפי ה"וול סטריט ג'ורנל" הגיע מספר הכניסות הייחודיות של משתמשים שונים לאתר TheStreet.com מדי חודש ברבעון הראשון ל-3.6 מיליון - ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. אתר Salon.com דיווח על 3.5 כניסות ייחודיות בחודש מארס, לעומת 3.7 מיליון בחודש המקביל בשנת 2000.

הכנסות אתרי התוכן אף הן רשמו ירידה. הכנסות TheStreet.com ברבעון הראשון הגיעו ל-4.4 מיליון דולר, ירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל, בעוד ש-Salon.com דיווח על הכנסות של 1 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת הכספים, ירידה של 63% לעומת הרבעון המקביל.

בינתיים, מסכם ה"וול סטריט ג'ורנל", המפרסמים באינטרנט אינם מוטרדים מהירידה בהיקף התוכן המקורי, כל עוד מספר הכניסות הייחודיות לאתרים אינו נפגע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully