וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תבל לא נתנה הסכמתה להסדר כובל בין חברות הכבלים במקרה שלא יאושר מיזוג בתחום התוכן

גיא הדס

8.6.2001 / 16:38

משרד התקשורת: הסדר כובל בין חברות הכבלים יידון רק לאחר סיום בדיקת הממונה על ההגבלים העסקיים בנוגע למיזוג; במשרד המשפטים לא ידוע על הסכמה של חברות הכבלים להסדר כובל

כל דיון בהסדר כובל בין חברות הכבלים לא יידון לפני החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לגבי המיזוג בין חברות הכבלים, כך מוסרים ממשרד התקשורת בעקבות הידיעה כי חברות הכבלים הסכימו באופן עקרוני להסדר כובל.

מקורות המקורבים לבעלי מניות בתבל מסרו ל-TheMarker.com כי בפעם הראשונה שהוצעה ההצעה להסדר כובל לשמואל דנקנר, מבעלי מניות מתב, נוצר פיצוץ בין בעלי המניות, מכיוון שדנקנר שקל את העניין ברצינות, ובעלי המניות האחרים סירבו לדון בכך.

גם במשרד המשפטים לא מכירים בהסכמה כזו מצד חברות הכבלים. הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, אמר ל-TheMarker.com כי לא קיבל בקשה לבדיקת ההסדר הכובל המוצע, וכי אין בכוונתו לדון באישור להסדר כובל לפני שיסיים את הבדיקה לגבי המיזוג בין חברות הכבלים. עוד אמר שטרום כי הבדיקה היא למעשה זהה, ולכן אם תתקבל בקשה בנוגע להסדר הכובל לאחר הדיון במיזוג, לא יידרש דיון נוסף בעניין.

לפני כשבועיים פורסם ב-TheMarker.com כי מתגבשת הצעה להסכם להסדר כובל לתקופה של 5 שנים בין חברות הכבלים כחלופה זמנית למיזוג ביניהן. ההצעה הובאה לידיעת בעלי חברות הכבלים, וככל הנראה שמואל דנקנר, מבעלי חברת הכבלים מתב , שוקל בחיוב הצעה זאת, אולם הוא דורש כי ההסכם ייארך 10 שנים ולא 5 שנים.

מנגד, בערוצי זהב ובתבל דחו את הרעיון על הסף. שם מעוניינים במיזוג מלא, כולל תחום התוכן, ואין בכוונתם להסכים להסדר כובל זה או אחר. על פי ההסדר המוצע, חברות הכבלים ימזגו למשך תקופה קצובה של 5 שנים את פעילות התשתית, התוכן והשירות באמצעות חברה שתוקם לצורך כך. מכיוון שמדובר בהסדר כובל, החברה תימצא תחת פיקוח צמוד של הרשות להגבלים עסקיים. בתום 5 שנים תישקל מחדש בקשת המיזוג בין חברות הכבלים.

ההצעה החדשה גובשה עקב חילוקי דעות בין חברות הכבלים לרגולטורים בדבר מיזוג מלא בין החברות. בעוד שחברות הכבלים מעוניינות במיזוג מלא ביניהן, הממונה על ההגבלים העסקיים שוקל לאשר מיזוג רק בתחום התשתית ולהשאיר 3 חברות תוכן שיתחרו ביניהן. שלוש חברות הכבלים דוחות את הרעיון וטוענות שהמשבר בשוק התקשורת מאיים על קיומן, וכי אם לא יאושר מיזוג מלא - המשך פעילותן נמצא בסכנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully