וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS ורבורג: "קנייה חזקה" לצ'ק פוינט; התחרות בשוק ה-VPN לא תפגע בחברה

נטע יעקבי

10.6.2001 / 16:48

הלחצים המופעלים על המניה אינם מוצדקים; עם זאת, תחזית ההכנסות מקוצצת מ-152 ל-147 מיליון דולר ותחזית הרווח למניה מתעדכנת מטה בסנט אחד בשל ההאטה בשוק ה-IT אשר הגיעה גם אל החברה

בבנק ההשקעות UBS ורבורג מותירים המלצת "קנייה חזקה" למניית צ'ק פוינט , ובכך ממשיכים להביע את אמונם במניית החברה, שהתאפיינה בירידות ביומיים האחרונים. עם זאת, האנליסט ג'ורדן קליין מנמיך את התחזיות לרבעון השני של השנה, בשל היחלשות השוק של צ'ק פוינט, ומתאם את התחזיות לשנה כולה ולשנת 2002.

התחזיות העדכניות צופות הכנסות לרבעון השני של 147 מיליון דולר, לעומת 152 בתחזית הקודמת, ורווח למניה של 32 סנט לעומת 33 סנט. גם התחזית לגבי שנת 2001 כולה מתעדכנת כלפי מטה, כאשר קליין צופה הכנסות של 625 מיליון דולר בתחזית העדכנית לעומת 636 מיליון דולר בתחזית הראשונית, ורווח למניה היורד מ-1.36 דולרים ל-1.34 דולרים.

למרות תחזיותיו השמרניות יותר לרבעון השני, קליין סבור כי הלחץ המופעל על מניית צ'ק פוינט איננו מוצדק ומושפע מהערכות שנשמעו לאחרונה מצד גורמים מסוימים כי החברה מאבדת נתח שוק לטובת מתחרותיה בשוק ה-VPN, כמו סיסקו , נורטל ונטסקרין. להערכתו של קליין, ההערכות האלה פשוט אינן נכונות. לדעתו, התנאים הלא-קלים שחווה החברה ברבעון האחרון, נובעים מהתנאים המאקרו כלכליים בכלל ומההאטה בשוק ה-IT בפרט, שוק אשר המצב בו צפוי להשתפר במחצית השנייה של השנה.

כבר ברבעון הראשון, בו איכזבו מעט הדו"חות הכספיים של החברה בשורה העליונה, נראו סימני האטה כאשר בצ'ק פוינט תלו את הסיבה לכך בהוצאות IT שמרניות יותר בצפון אמריקה, שמקורן בהשפעה השלילית של אי הוודאות השוררת בכלכלת ארה"ב. לקראת הרבעון השני, אופפים את מניית צ'ק פוינט חששות נוספים בדמות לחץ מחירים על המניה ואיבוד נתח שוק, חששות אשר, לדעת קליין, נופחו.

לדברי קליין, אומנם שוק ה-VPN הוא היום תחרותי מבעבר ומעודד את השחקניות הפעילות להוציא אל השוק מוצרים חדשניים יותר, בעלי ביצועים גבוהים יותר ובמחירים אטרקטיוויים יותר, אולם גם צ'ק פוינט לא בדיוק קופאת על השמרים, ומוסיפה לחזק את עמדתה התחרותית על ידי שיפור ביצועי מוצרי ה-VPN והפיירוול שלה, ועל ידי הוצאת מוצרים משלימים בתחום ניהול הרשת.

קליין מאמין שמחירה הנוכחי של המניה, לא רק שמשקף את הקשיים שבהם נתקלה החברה ברבעון השני, אלא שהוא משקף גם את החששות הלא מוצדקים בקשר לתחרות בשוק ה-VPN. אי לכך, הוא רואה במחיר הזה הזדמנות קנייה אטרקטיווית למשקיעים, עם אופק השקעה אל מעבר לרבעון השני.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully