וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לי קוסברג רכש חובות זאבי לדיסקונט והבינלאומי בגין חברת יפנאוטו תמורת כ-45 מיליון דולר

אמיר הלמר

20.4.2005 / 15:40

במקביל הודיעה אלקטרוניקס ליין כי היא במו"מ מתקדם לרכישת 50% מיפנאוטו - משווקת סובארו בישראל



אמיר הלמר ויורם גביזון



לי קוסברג משקיע יהודי אמריקאי מטקסס סיכם היום על רכישת חובותיה של קבוצת מיראז' שבשליטת איש העסקים גד זאבי לשני הבנקים: דיסקונט והבינלאומי תמורת כ-45 מיליון דולר. כ-22.5 מיליון דולר לכל אחד מהבנקים. האחזקה המשמעותית של קבוצת מיראז' היא מניות חברת יפנאוטו המחזיקה בזיכיון לשיווק מכוניות סובארו בישראל.



חובות מיראז' לשני הבנקים, שמהם לקח זאבי אשראי לצורך רכישת יפנאוטו, עומדים כיום על כ-62 מיליון דולר בחלקים שווים, כך שלמעשה ימחקו הבנקים כשליש מהחוב - כ-10 מיליון דולר - כל אחד מהם.



יש להדגיש כי קרוסברג רכש את החוב של מיראז' ואת הבטוחה לחוב - שהן מניות יפנאוטו - כך שלמעשה כיום הוא נכנס לנעלי הבנקים כאשר מיראז' צריכה לשלם לו את מלוא החוב: כ-62 מיליון דולר. אם מיראז' לא תעמוד בתנאי ההלוואה שלה המניות יעברו למעשה לבעלותו.



ככל הידוע, קרוסברג אינו פועל בשמו של זאבי אם כי ייתכן שקיים תיאום בין השניים. את קרוסברג ייצגו במו"מ מול הבנקים עוה"ד יהודה רווה וכרמית בראון.



במקביל, הודיעה היום לבורסה חברת אלקטרוניקס ליין שבשליטת אמנון בראזני, כי היא מצויה במו"מ מתקדם עם קבוצת מיראז' לרכישה עקיפה של 50% ממניות יפנאוטו וכי העסקה תיסגר בימים הקרובים והחברה תשלם למיראז' 6 מיליון דולר כמקדמה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully