וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד קלות ל-4.368 שקלים

הרצל לקס

21.4.2005 / 16:03

הבנק הבינלאומי: לקראת חופשת החג, המגזר העסקי ממעט בפעילות והתנודתיות והמחזורים בשוק יורדים. היורו היציג נחלש ל-5.706 שקלים


גם היום נרשם מסחר רגוע מאוד בשוק המט"ח המקומי. הדולר היציג נחלש קלות ב-0.07%, בדומה לשיעור הירידה אתמול, ונקבע על 4.368 שקלים. מחדרי העסקות נמסר על תנודתיות נמוכה ועל מחזורים נמוכים בעקבות חופשת החג הקרבה. היורו היציג נחלש ב-0.1%, ונקבע על 5.7066 שקלים.

רונן יפה, מנהל דסק החברות בבנק הבינלאומי, ציין הבוקר כי רמות ה-4.39 שקלים שאליהן הגיע הדולר לפני כשבוע הביאו לגל מכירות של יצואנים שהורידו את השוק לרמות נוכחיות. "גם קונים ברמות האלה אינם מצליחים להרים את השוק. בסך הכל, השוק עדיין שייך למגזר העסקי ולקראת חופשת החג ממעטים הפעילים לפתוח פוזיציות. השקל ממשיך ליהנות מהשקט בזירה הפוליטית והבטחונית, וכנראה גם ההתנתקות תיעשה במידה רבה של פשרה", מוסיף יפה. "בעולם התקבע הדולר גם בטווח צר אל מול היורו ואני מעריך כי הוא ימשיך להיסחר ברמות של 1.32-1.29 דולר ליורו", ציין.

אתמול פורסם בארה"ב ספר הבז', סקר כלכלי תקופתי של הבנק הפדרלי המתבסס על דו"חות של 12 בנקים מרכזיים במדינות המרכיבות את ארה"ב לתקופה שבין סוף פברואר לתחילת אפריל. לאחר פרסום הדו"ח נחלש המטבע האמריקאי לרמה של 1.31 דולר ליורו, וכעת הוא מתאושש מעט ונסחר ברמה של 1.3086 דולר ליורו.

מהדו"ח עולה כי בכמה מחוזות נרשמה צמיחה ערה, בעוד שבמחוזות אחרים נרשמה צמיחה נמוכה יותר. מאידך, ברבים מהמחוזות התחזקו הלחצים האינפלציוניים להעלות מחירים כתוצאה מעלייה במחירי האנרגיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully