וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברוקר לשעבר במריל לינץ' נאסר בשל אישומים למתן מידע סודי של החברה לסחרנים בוול סטריט

מתיו גולדסטין

27.4.2005 / 9:54

טימותי אוקונל מואשם כי נתן לסחרנים גישה למערכת התקשורת הפנימית של החברה שאיפשרה להם לבצע עסקות בלתי חוקיות לפי מידע פנימי - תמורת תשלומים מוגדלים



ברוקר לשעבר במריל לינץ' נאסר בשבוע שעבר על רקע חקירה פדרלית בנושא שיתוף בלתי הולם של ספקולנטים בשוק המניות במידע סודי של מספר חברות ברוקראז' בוול סטריט. מדובר במאסר הראשון הקשור ישירות בחקירה המאשימה את חברות הברוקראז' בכך שאיפשרו לסחרנים להאזין למערכות התקשורת הפנימיות שלהן.



התובעים הפדרליים והרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) האשימו את טימותי אוקונל, שעבד בסניף גרדן סיטי של מריל לינץ' בניו יורק עד חודש פברואר האחרון, כי השתמש באמצעי הפחדה על מנת לאיים ולעודד עד לשקר לחבר מושבעים פדרלי על תפקידו בפרשה. הרשויות הפדרליות אישרו את המאסר שפרטיו נחשפו בעותק של התלונה הפלילית שהשיג TheStreet.com. אוקונל שוחרר בערבות של 500 אלף דולר. לדובר מריל לינץ' לא היתה תגובה בנושא.



עד עתה לא מסרו הרשויות הפדרליות והרשות לניירות ערך הצהרות בנוגע לחקירה עליה דיווחה TheStreet.com בחודש שעבר, אך התלונה הפלילית נגד אוקונל חושפת את היקף החקירה. לפי התלונה, החקירה החלה במאי 2004 ומתבססת על שני עדים המשתפים פעולה, שניהם סחרנים, אך בחברות שונות. שני העדים אמרו לרשויות כי אוקונל איפשר להם להקשיב למערכת התקשורת הפנימית של החברה על מנת לאסוף מידע על עסקות בהיקף גדול.



לטענת העדים, אוקונל התיר לסחרנים להאזין לתקשורת הפנימית באמצעות "קו טלפון שנותר פתוח במהלך יום המסחר בין סניף גרדן סיטי לבין חברות הסחרנים". בתמורה פיצו הסחרנים את אוקונל באמצעות עסקות בחשבון ברוקראז' של מריל שהניבו עמלות משמעותיות עבור אוקונל. בחקירתו ביוני שעבר הכחיש אוקונל את הטענות.



אך העוזר/ת לשעבר של אוקונל, שזהותו/ה אינה מוזכרת בתלונה, אמר/ה לרשויות מוקדם יותר החודש כי אוקונל אכן סיפק לסחרנים גישה למערכת התקשורת הפנימית של מריל. בדצמבר העיד/ה העוזר/ת בפני חבר מושבעים כי אוקונל לא סיפק גישה שכזו לסחרנים, אך עתה אמר/ה לחוקרים כי העדות המוקדמת היתה שקרית וכי אוקונל עודד אותו/ה לשקר לחבר המושבעים.



לטענת העוזר/ת אוקונל אמר כי הם חייבים לתאם גירסאות, וכי אוקונל התרגז ו"דפק את ידו בקיר" כאשר העוזר/ת ניסה/תה להטיל ספק בתכנית. לפי כתב התלונה, העוזר/ת התיר/ה לחוקרים להקליט מספר שיחות עם אוקונל בהן הברוקר מעודד את העוזר/ת להמשיך לשקר לחוקרים. "אם הם חושבים ששיקרתי לגבי זה, הם ידעו שידעתי על העסקות הבלתי חוקיות" אמר אוקונל לעוזר/ת, לפי כתב התלונה.



התלונה אינה מזכירה את חברות הסחרנים שקיבלו גישה למערכת התקשורת הפנימית של מריל, אך TheStreet.com דיווחה כי AB ווטלי היא אחת החברות שנכללו בחקירה. לדברי מקורות, ווטלי סיפקה מספר פעמים גישה לתקשורת פנימית של מריל, ליהמן ברדרס, וסמית ברני לסחרנים המובילים בחברה. לדברי מקורות אחרים, ליהמן ברדרס קיבל צו זימון מהרשויות במסגרת החקירה, המתמקדת בפעילות של ברוקר אחד לפחות בליהמן. דוברת ליהמן סירבה להגיב.



גישה למערכת התקשורת הפנימית של חברת ברוקראז' עשויה להעניק לסחרן יתרון על פני סחרנים אחרים, כיוון שמידע על עסקה בסדר גודל של יותר מ-10,000 מניות עשויה לאפשר קנייה או מכירה של מניות לפני התרחשות עסקה שלדעת הסחרן תשפיע על מחיר המניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully