וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כלל פיננסים: מכירות הקופקסון של טבע דשדשו בתחילת הרבעון אך צמחו בשיעור גבוה לאחר הורדת הטיסאברי

שירלי יום-טוב

27.4.2005 / 13:00

האנליסטית יסכה ארז חוזרת על המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 35 דולר לקראת פרסום הדו"חות ביום שלישי; מעריכה שלטבע יש נתח של כ-50% משוק התרופות לטרשת נפוצהלקראת פרסום דו"חות טבע ביום שלישי הקרוב סיכמה היום האנליסטית יסכה ארז מבית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה את הרבעון שחלף בכותרת "רבעון ללא השקות משמעותיות אך עם השפעות מרבעון קודם".
"ברבעון הראשון של 2005 לא היו בשורות גדולות או אישורים משמעותיים חדשים והבשורה המרעישה ביותר היתה הורדת הטיסאברי מהמדפים, בשורה שבעקבותיה עלתה טבע בכ-20% בחודשיים האחרונים".ארז מציינת כי טבע צפויה להציג מכירות של כ-1.3 מיליארד דולר, שהושפעו בעיקר מהשקת תרופת הגבפנטין ברבעון הרביעי של 2004 (תוספת של כ-100 מיליון דולר משני המינונים יחד) ומהשקת הקווינופריל ברבעון הראשון (תוספת של כ- 20 מיליון דולר). בית המשפט אמנם הורה לטבע ורנבקסי להפסיק את שיווק התרופה לבקשת פייזר, אך להפסקת השיווק אין כל השפעה על הרבעון הראשון והשפעה קטנה מאוד ברבעון השני - הפסד הכנסות של כ-20 מיליון דולר ברבעון. טבע אינה חשופה לתביעות מצד פייזר שכן רנבקסי התחייבה לשפות את טבע במקרה של תביעה.בנוסף השיקה טבע ארבע תרופות נוספות עם מכירות כוללות של כ-300 מיליון דולר בשנה במונחי מקור.
ארז מעריכה כי מכירות הקופקסון דישדשו מעט בתחילת הרבעון, אך לאחר הורדת הטיסאברי מהמדפים, בסוף פברואר, מכירותיו צמחו שוב בשיעור גבוה יותר ממתחריו. "להערכתנו, מכירות הקופקסון יסתכמו בכ-263 מיליון דולר ברבעון הראשון, לאור הורדת הטיסאברי והעלאת מחירים בסוף 2004". נתח השוק של טבע בשוק התרופות לטיפול בטרשת נפוצה מוערך במעט יותר מ-50%.בינואר 2004 השלימה טבע את רכישת סיקור, כך שזהו הרבעון הראשון בו ניתן להשוות באופן כמעט מלא בין הרבעון הנוכחי למקביל אשתקד. ארז מציינת כי תחילת שיווק ה-Propofol של סיקור, שמכירותיו מוערכות בכ-140-150 מיליון דולר בשנה, על ידי חברת התרופות Bedford, אינו משפיע על טבע ברבעון הראשון אלא רק החל מהרבעון השני של 2005.ארז מסקרת את טבע בהמלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 35 דולר ממנו רחוקה המניה ב-12%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully