וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק מתלוננת על אפליה במדיניות הפיקוח על המחירים

הארץ

7.6.2001 / 9:15

מאת הדר חורש

בזק מתלוננת על אפליה במדיניות הפיקוח של משרד התקשורת על המחירים בענף, ודורשת אישור לשינויי תעריפים. אתמול אישרה ועדת הכספים את בקשתו של שר התקשורת, ראובן ריבלין, להעניק לחברות הכבלים יד חופשית בקביעת מחירי השירות הדיגיטלי. חברות הכבלים לא יצטרכו לקבל אישורים למחירי החבילות שלהן, אך משרד התקשורת ישמור בידיו את הסמכות להתערב במחירי השירות במקרים שבהם יתעורר חשש למחירים גבוהים מידי.

בזק פועלת זה שנתיים להסדרת אישור דומה לשינויים במחירים, אך משרד התקשורת אינו מאשר את השינויים. מרבית השירותים של בזק נתונים בפיקוח, שכן החברה היא מונופול בתחום התקשורת הפנים ארצית.

כל שינוי במחירי השירותים מחייב את החברה בהליכי אישור האורכים כמה חודשים. ההשהיה מונעת מהחברה להגיב לשינויים מהירים בשוק, ובשל כך תוכניותיה העסקיות של החברה מגיעות לא פעם לגורמים מתחרים.

בתחילת השנה הגישה בזק למשרד התקשורת בקשה להקלות, שיאפשרו לה להעניק סלי שירותים ללקוחות עסקיים, בתעריף קבוע. התכנית נמצאת במשרד התקשורת זה כמה חודשים.

בזק מבקשת כי משרד התקשורת יעניק לה יד חופשית לשינוי המחירים, ויעכב את השינויים רק במקרים שבהם יתעורר חשד לחריגה או לניצול של מעמד המונופול של החברה.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה כי המשרד בוחן שורת הקלות בפיקוח על המחירים בבזק, ועשוי בקרוב להסיר חלק משמעותי מההגבלות בתחום זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully