וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגבש הסכם באי.סי.איי: הפיטורים יושעו והמחלוקת תיושב בבוררות

הארץ

11.6.2001 / 21:27

עדיין קיימת מחלוקת לגבי משך ההשעיה של הפיטורים ומחלוקת לגבי תוכן הבוררות

מאת חיים ביאור

נציגי ההנהלה והעובדים באי.סי.איי עומדים לגבש הסכמה בעניין המחלוקת על מכתבי הפיטורים שהעבירה ההנהלה ל-27 עובדים. על פי ההסכם המתגבש, ההנהלה תשעה את מכתבי הפיטורים, ותמונה השופטת בדימוס עדינה פורת לבוררת במחלוקת.

עם זאת, קיימת מחלוקת לגבי משך ההשעיה של הפיטורים; נציגי ההנהלה, עורכי הדין אריאל שמר ואשר סלע, מוכנים להשעיה של שבועיים, בעוד שנציגי העובדים, עורכי הדין אשר חלד ורענן קריב, מציעים השעיה של חודש. קיימת גם מחלוקת לגבי תוכן הבוררות: נציגי העובדים דורשים שהבוררת תדון בתקפותם של פיטורי העובדים, בעוד שנציגי ההנהלה מציעים שהבוררת תכריע רק לגבי זהות המפוטרים.

שופט בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, שמואל טננבוים, שדן אתמול בבקשת ועד עובדי אי.סי.איי להוציא צו נגד הנהלת החברה, בטענה שזו הפרה הסכם בוררות קודם של השופטת בדימוס פורת, לא הוציא את הצו המבוקש. השופט הורה לנציגי הצדדים להודיעו ביום ראשון אם הגיעו להסכמה לגבי מכתבי הפיטורים ולגבי תוכנה של הבוררות.

ועד העובדים באי.סי.איי טען בפנייתו לבית הדין לעבודה כי הנהלת החברה הוציאה מכתבי פיטורים לעובדים, "אף שלא בשלה זכותה לעשות זאת, מאחר שהדבר נוגד את רוח ההסכם הקיבוצי".

הנהלת אי.סי.איי טענה בכתב תשובה שהחברה נקלעה למצב עסקי המחייב צמצומים. לדבריה, פוטרו מהחברה 1,000 עובדים - שהם 20% מכוח האדם שהועסק בה. העובדים הנותרים בכל הדרגים נדרשו לוותר על הטבות שכר, והחברה נאלצה לוותר על שטחי נדל"ן מושכרים. נמצא, לדבריה, כי יש צורך לפטר 27 עובדים נוספים, שתחילה לא תוכנן לפטרם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully