וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: יימשך הגידול בהכנסותיו של בנק לאומי; מותירים המלצת "קנייה"

אלי דניאל

10.6.2001 / 14:18

האנליסט אהוד ניר: לאומי הוא היחיד מבין הבנקים המסחריים שדיווח על גידול ברווח הנקי שלו - בנטרול הפרשות חד פעמיות; מחיר היעד למניית הבנק כ-32% מעל מחירה בשוק

בית ההשקעות נשואה זנקס מפרסם היום עדכון להמלצתו למניית בנק לאומי , בעקבות פרסומן, בשבוע שעבר, של תוצאות הבנק לרבעון הראשון. האנליסט אהוד ניר מותיר למניית הבנק המלצת "קנייה" במחיר יעד של 11.3 שקל למניה - גבוה בכ-32% ממחירה עם פתיחת המסחר.

ניר מציין לטובה את תוצאות הבנק, כשהרווח הנקי של הבנק, בנטרול הפרשות חד פעמיות, גדל ברבעון הראשון בכ-3.8% ל-299 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 288 מיליון שקל ברבעון המקביל. בהקשר זה מציין ניר כי לאומי הוא היחיד מבין הבנקים המסחריים אשר דיווח על גידול ברווח הנקי שלו (בנטרול הפרשות חד פעמיות).

ניר מציין כי תוצאות הרבעון הראשון של הבנק משקפות תשואה על ההון בשיעור של 11.2%, וכי רווחי הבנק מפעולות מימון גדלו ברבעון ב-4.9% ל-1.25 מיליארד שקל (כאשר בנטרול השפעת הפער בין מדד "בגין" למדד "ידוע", מדובר בגידול של 9.6% ברווח מפעילות זו - רווח שהסתכם בכ-1.27 מיליארד שקל). ניר מוסיף כי העלייה ברווח מפעילות מימון נובעת מהעלייה באשראי לציבור ובפקדונות הציבור.

כמו כן, ניר מתייחס גם לרווח התפעולי של הבנק, ומציין כי רווח זה ירד בשיעור של 10.9% ל-624 מיליון שקל - ירידה הנובעת מהשפל בפעילות בשוקי ההון, שבא לידי ביטוי בירידה חדה במחזורי המסחר.

ניר מוסיף כי ההוצאות התפעוליות האחרות של הבנק גדלו ברבעון הראשון בגין ההוצאות של לאומי קארד, אשר מצליחה בהתמדה להעביר לקוחות של הבנק מהחזקה בכרטיסי האשראי של ויזה כ.א.ל להחזקה בכרטיסי האשראי שלה. עד לחודש מאי 2001 הנפיק הבנק 475 אלף כרטיסי לאומי קארד.

באשר להכנסות ורווחי הבנק לשנה הקרובה, הרי שניר סבור כי רווחי הבנק מפעילות מימון יסתכמו בכ-5.06 מיליארד שקל - גידול של כ-7.8% בהשוואה לשנת 2000. באשר לרבעון השני, ניר צופה כי הבנק ירשום ברבעון זה רווח מפעילות מימון של כ-1.26 מיליארד שקל, כאשר הרווח הנקי צפוי להסתכם בכ-283 מיליון שקל.

כמו כן, ניר מזכיר כי יום ה-13 ביוני 2001 יהיה היום הקובע לחלוקת דיווידנד בהיקף כספי של 806 מיליון שקל (57 אגורות למניה), המשקף תשואת דיווידנד של 6.8%. ניר מסכם את הערכותיו באומרו כי לבנק לאומי איתנות פיננסית שתאפשר לו להמשיך במדיניות חלוקת הדיווידנד בעתיד הקרוב.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully