וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנפט צנח אל מתחת ל-50 דולר

עומרי כהן

29.4.2005 / 23:49

נאסד"ק עלה ב-0.9%. צורן זינקה ב-17% על רקע תוצאות טובות מהצפוי. דלתא 3 איבדה 1.3% על רקע הפחתת מחירי יעד

מסחר הפכפך נרשם היום בשוקי המניות שבוול סטריט. שני נתונים כלכליים חיוביים, אשר הפחיתו את החששות מפני התחזקות האינפלציה בארה"ב, סייעו למדדים לפתוח בעליות נאות, אולם ירידה נוספת באמון הצרכנים הקהתה בהמשך היום את האופטימיות בשווקים. לקראת סיום המסחר ירדו מחירי הנפט הגולמי אל מתחת לרמה של 50 דולר לחבית, לראשונה מאז אמצע בפברואר, ומדדי המניות סיימו את שבוע המסחר בעליות.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.9% ל-1,921 נקודות, לאחר שירד במהלך המסחר אל מתחת לרמה של 1,900 נקודות. בסיכום שבועי ירד נאסד"ק ב-0.5%. מדד דאו ג'ונס עלה ב-1.2% ל-10,192 נקודות והשלים עלייה שבועית של 0.3% בשבוע מסחר חיובי שני ברציפות. מחירה של חבית נפט גולמי צנח ב-4% ל-49.72 דולר.

יצרנית שבבי ה-DVD הישראלית, צורן, דיווחה אמש לאחר סיום המסחר על הפסד נקי של 18.8 מיליון דולר, אולם בנטרול סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה הפסד פרופורמה של 5.9 מיליון דולר (14 סנט למניה) - נמוך מתחזיותיה המוקדמות של החברה להפסד של 17-25 סנט למניה ונמוך הרבה יותר מתחזיות האנליסטים להפסד של 21 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה צורן על הכנסות של 73.9 מיליון דולר, ברף העליון של תחזיותיה המוקדמות וגבוה מציפיות האנליסטים למכירות של כ-72.2 מיליון דולר. גם תחזיות החברה לרבעון השני, אשר כללו הפסדי פרופורמה של 0-6 סנט למניה והכנסות של 86-90 מיליון דולר, היו טובות יותר מציפיות האנליסטים. מניית צורן הגיבה בזינוק של 17.4% ל-10.6 דולרים.

בבית ההשקעות WR המברכט ציינו את השיפור בעסקי ה-DVD והעלו בתגובה את ההמלצה למניה, מ"החזק" ל"קנייה", בצירוף מחיר יעד של 13 דולר. בפייפר ג'פרי התרשמו מתחזיות החברה לרבעון השני אולם הותירו המלצה של "תשואת שוק" למניה עם מחיר יעד של 10 דולרים, על רקע ההוצאות המבניות הגבוהות אשר ממשיכה צורן לרשום.

על רקע תוצאותיה לרבעון הראשון של 2005, נסחרה אתמול מניית דלתא 3 בעלייה חדה של כ-12%. עם זאת, לקראת סיום המסחר נמוגו העליות כמעט לחלוטין והמניה סיימה את המסחר בעלייה של 1% בלבד. היום ירדה דלתא 3 ב-1.3% ל-3 דולרים ביום מסחר הפכפך, במהלכו נסחרה כבר בירידה של 6%.

סיבה אפשרית למסחר התזזיתי במניה נעוצה כנראה בהחלטתם של הלפרן קפיטל ובאופמן ברדרס, שני בתי ההשקעות האמריקאים אשר מסקרים את פעילותה של דלתא 3, להפחית את מחיר היעד למניה. בהלפרן קפיטל הופחת מחיר היעד מ-8 ל-6 דולרים ובקאופמן ברדרס מ-8 ל-7 דולרים. עם זאת, ההמלצות למניה בשני בתי השקעות נותרו על "קנייה".

בקאופמן ברדרס ציינו, כי מגמת המסחר השלילית שאיפיינה את מניית דלתא 3 בתקופה האחרונה, היתה חזקה מהצפוי והרמות הנוכחיות בהן נסחרת המניה מהוות נקודת כניסה אטרקטיווית למשקיעים.

עליות השערים בשווקים לא פסחו גם על רבות מהמניות הישראליות הבכירות. צ'ק פוינט עלתה ב-2.2%, קומברס הוסיפה 0.8%, אמדוקס עלתה ב-0.9%, אי.סי.איי הוסיפה 1.6% ואילו מרקורי איבדה 0.5%. טבע עלתה ב-1.4% ל-31.2 דולר, לאחר ירידה שבועית של 7%.

סינרון טיפסה 5.7% למחיר של 29 דולר, כשברקע רווח גבוה מהצפוי של 5 מיליון דולר, שרשמה המתחרה לייזרסקופ ברבעון הראשון של השנה. שופינג.קום איבדה 1.7% ל-13.2 דולר, בהמשך לנפילה של 12.8% מאמש, אשר נבעה מתחזיות רווח נמוכות מהצפוי שסיפקה החברה לרבעון השני. רדקום הוסיפה 2.8% ל-1.9 דולר, לאחר צניחה של 26.5% בשלושה ימים.

אמש, לאחר סיום המסחר, פירסמה גם ענקית התוכנה מיקרוסופט את תוצאותיה הרבעוניות, אשר כללו גידול נמוך מהצפוי של 5% בהכנסות ל-9.6 מיליארד דולר, לצד צמיחה של 92% ברווח הנקי ל-2.6 מיליארד דולר. עם זאת, סיפקה מיקרוסופט תחזית גבוהה מהצפוי להכנסות של 10.1-10.2 מיליארד דולר ברבעון שיסתיים ביוני. בוול סטריט התעודדו גם מתחזית החברה לצמיחה של 10% בהכנסות, בשנת הכספים 2006, אשר מתחילה אצל מיקרוסופט ביולי.

בגזרה המקרו כלכלית פורסמו עוד לפני הפתיחה שלושה נתונים כלכליים, שהפחיתו את החששות בשוק מפני התגברות האינפלציה בארה"ב. מדד עלות העסקת העובדים בארה"ב, אשר בודק את השינוי בשכר העובדים, עלה ברבעון הראשון בשיעור הנמוך ביותר בשש השנים האחרונות - 0.7%. בוול סטריט ציפו לעלייה של 1%, לאחר עלייה של 0.8% שנרשמה ברבעון הרביעי אשתקד. המדד נחשב כנותן את האינדיקציה הטובה ביותר להערכת האינפלציה העתידית.

בנוסף, דווח כי ההכנסה הפרטית בארה"ב עלתה במארס ב-0.5%, בהמשך לעלייה של 0.4% בפברואר. במקביל, טיפסה ההוצאה הפרטית ב-0.6%, בהמשך לעלייה של 0.7% בפברואר. בוול סטריט ציפו לעליות מתונות יותר של 0.4%, הן בהכנסה הפרטית והן בהוצאה הפרטית.

עם זאת, על האופטימיות בשווקים העיבה ירידה נוספת במדד אמון הצרכנים, אשר הצביעה כי השחיקה באמון הצרכנים בארה"ב עדיין לא תמה. במחצית השנייה של אפריל ירד מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן בנקודה נוספת לרמה של 87.7 נקודות והשלים ירידה של 10 נקודות מתחילת השנה. בוול סטריט דווקא ציפו לעלייה קלה של 0.2 נקודות ל-88.9 נקודות.

מנגד ירד באפריל מדד מנהלי הרכש של שיקגו בשיעור מתון מהצפוי לרמה של 65.6 נקודות מ-69.2 נקודות במארס. בוול סטריט ציפו לירידה לרמה של 63 נקודות. הירידה במדד מצביעה על התמתנות בקצב הצמיחה של המגזר התעשייתי באזור המערב התיכון בארה"ב, אם כי בצורה פחותה ממה שצפו האנליסטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully