וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגל ממשיכה לדווח על שיעורי רווחיות נמוכים

שירלי יום-טוב

2.5.2005 / 16:26

רווח של כ-300 אלף דולר ברבעון הראשון - 2% מהמכירות. ההכנסות ירדו בכ-20% ביחס לרבעון הקודם ל-18.3 מיליון דולר

ההתעוררות בפרויקט גדר ההפרדה, התורם הכנסות נכבדות לחברת מגל מערכות , עדיין לא באה לידי ביטוי בדו"חותיה. החברה, הנסחרת בת"א ובנאסד"ק, לפי שווי שוק של 80 מיליון דולר, סיכמה היום את הרבעון הראשון עם הכנסות של 13.8 מיליון דולר - בהתאם לתחזית המוקדמת שסיפקה בתחילת החודש. אלה מייצגות ירידה של כ-2.5% ביחס לרבעון המקביל וצניחה של כ-20% ביחס לרבעון הקודם, הרביעי של 2004.

עיקר הירידה בהכנסות היא תוצאה של עיכוב בהסכם עם משרד הבטחון בנוגע לגדר ההפרדה, ולכן ההכנסות יירשמו רק ברבעונים השני והשלישי של השנה. מגל חתמה באחרונה הסכם עם משרד הבטחון בשווי של כ-6 מיליון דולר.

עם זאת, גם הדחייה בהקמת חלקים נוספים מגדר ההפרדה אינה מסבירה את שיעורי הרווח הנמוכים של מגל. החברה רשמה, ברבעון שחלף, רווח תפעולי של כ-930 אלף דולר ורווח נקי של 295 אלף דולר. שני הפרמטרים האלה צנחו ב-23% וב-57% בהתאמה, ביחס לרבעון המקביל.

הסיבה לשיעור הרווחיות הנמוך, היא ירידה בשיעור הרווח הגולמי מ-55% ברבעון הקודם לכ-45% ברבעון הראשון. זאת לצד הוצאות תפעוליות שהגיעו לכ-38% מהמחזור. הסעיף הגדול ביותר הוא הוצאות השיווק והמכירה - 2.8 מיליון דולר. שיעור הרווח התפעולי של החברה עומד על פחות מ-7%.

"הרבעון הראשון הוא החלש ביותר אצלנו", ציין קובי אבן-עזרא, יו"ר החברה. "למרות תוצאות הרבעון שחלף, ובהתבסס על צבר ההזמנות שלנו כיום, אנו מרגישים נוח עם התחזית שסיפקנו לפני כחודשיים ולפיה 2005 תהיה טובה, עם צמיחה בהכנסות מול 2004". את השנה שעברה סיימה מגל עם צמיחה זעירה של כ-2.5% בהכנסות, ל-61 מיליון דולר, וירידה של 56% ברווח, ל-1.1 מיליון דולר.

קופת מגל הכילה בסיום הרבעון כ-10.5 מיליון דולר במזומן ו-6 מיליון דולר נוספים בפקדונות לטווח ארוך. הסכומים הללו אינם כוללים הנפקה בגובה 16.3 מיליון דולר שביצעה מגל, חלקה לבעלי המניות הגדולים - אבן-עזרא ונתן קירש המחזיקים בכ-21% ממגל באמצעות חברת מירה מאג (לפני ההנפקה). מניית מגל איבדה מתחילת השנה כ-24% למחיר של 9.2 דולרים. בשעה זו מאבדת המניה כ-1.4% במסחר בת"א.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully