וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CIBC: "בתנאי השוק הנוכחיים גם הצמיחה הקטנה יחסית בצבר ההזמנות של קומברס היא הישג הירואי"

גיא ימין

11.6.2001 / 21:27

מותירים על כנה המלצת "קנייה חזקה" למניה, ומעלים תחזיות ל-2001; באוסקר גרוס מרוצים מתוצאות החברה, אך מביעים חשש מהחולשה של ספקיות שירותי הסלולר

התוצאות הכספיות של קומברס ממשיכות להכות גלים בבתי ההשקעות המכסים את המניה. ב-CIBC מותירים על כנה המלצת "קנייה חזקה" למניה, ובניגוד לעמיתיהם מסלומון סמית ברני ומפייפר ג'פרי, לא נסוגים בבית ההשקעות ממחיר היעד שקבעו בעבר - 90 דולר למניה.

קומברס הציגה לאחר המסחר ביום שני את הדו"חות לרבעון הראשון, בו נהנתה ממכירות של 365 מיליון דולר ומרווח של 43 סנט למניה. בשתי השורות עקפה החברה את התחזיות המוקדמות של CIBC.

בבית ההשקעות מציינים כי חטיבת ה-CNS של קומברס (Comverse Network Sysrem), שהיתה אחראית ל-86% מכלל המכירות ברבעון, לא נפגעה מהחולשה היחסית בשוק היעד העיקרי שלה, ספקיות שירותי הסלולר.

אלו ספגו אומנם מהלומות בחודשים האחרונים, בדמות צמיחה קטנה מהצפוי במנויים, עיכובים בפרישת רשתות והאטה במכירות הטלפונים, אך דווקא חולשה זו מחייבת את אותם לקוחות של קומברס להגדיל את טווח המוצרים שהם מציעים ללקוחותיהם, ומעמדה האיתן של קומברס מסייע לה לגרוף את הפירות.

גידול בפס רחב - גידול בשירותי ערך מוסף

כאן נכנסות לתמונה האפליקציות החדשות יחסית של קומברס, שנוספו לעסקי הליבה של ההודעות הקוליות. ב-CIBC מעריכים כי המכירות של שירותים אלה, כמו מסרים מאוחדים, גייטווייס לאינטרנט בסלולר ושירותי פרה-פייד, גדלות בקצב מהיר יותר מאשר המכירות הכלליות של החברה, ועתה הן אחראיות ל-22%-23% מכלל מכירות חטיבת ה-CNS, לעומת פחות מ-20% לפני שני רבעונים בלבד.

ב-CIBC סבורים כי מגמה זו תימשך גם ברבעונים הקרובים, וכי שירותים נוספים יצטרפו להצלחה, וביניהם הודעות מולטימדיה ושירותי קול מורכבים שהגידול ברוחב הפס הכרחי ליישומם היעיל. להערכה זו, בדבר חשיבות שירותי הערך המוסף לעסקיה של קומברס, שותפים למעשה כל בתי ההשקעות המכסים את המניה.

האנליסטים המפטון אדמס, סקוט ריכטר, דן צוק ושאול אייל מוסיפים כי החוזים עליהם חתמה קומברס ברבעון הראשון, עם חברות כמו AT&T וויירלס (סימול AWE) ו-T-Mobile, מעידים על יכולתה של קומברס לשגשג גם בזמנים קשים.

חוזים אלה יבואו לידי ביטוי במאזני החברה בטווח הרחוק יותר, לנוכח העובדה שחלק משירותי הערך המוסף של קומברס מצויים עדיין בחיתוליהם, והאנליסטים שואבים עידוד מפוטנציאל הצמיחה שטמון בשילוב בין הטכנולוגיה של קומברס וה-wins עליהם הכריזה ברבעון הראשון.

רכישת טכנולוגיות משלימות היא מתבקשת

"על אף שיש לבחון בקפידה את ההתפתחויות בצבר ההזמנות של החברה, איננו מודאגים במיוחד מההאטה בקצב הגידול ברבעון", מציינים האנליסטים בהתייחסם לעובדה כי לראשונה מזה מספר רבעונים היה קצב הגידול של צבר ההזמנות נמוך יותר מקצב המכירות של החברה. "בתנאים הכלכליים הנוכחיים ולנוכח התוצאות של מתחרותיה, אפילו צמיחה צנועה בצבר ההזמנות של קומברס היא הישג הירואי", הם מתפעמים.

קופת מזומנים של 1.7 מיליארד דולר מאפשרת לקומברס ליישם הזדמנויות רכישה מצוינות של טכנולוגיות משלימות. רכישה אסטרטגית תוכל לספק לקומברס הזדמנות להיכנס לשווקים חדשים, או להעמיק את החדירה של החברה ללקוחות הקיימים שלה, ממליצים ב-CIBC.

לאור התחזית הוורודה של בית ההשקעות, מעלים האנליסטים את תחזית המכירות ב-2001 מ-1.52 מיליארד דולר ל-1.53 מיליארד דולר. תחזית הרווח למניה מועלית אף היא - מ-1.78 דולרים ל-1.79 דולרים למניה.

אוסקר גרוס: האם יהפכו המסרים המאוחדים להכרחיים?

בבית ההשקעות אוסקר גרוס מציגים תמונה אופטימית קצת פחות. "בפעם ה-28 ברציפות היכתה קומברס את תחזיות האנליסטים והמשיכה במומנטום צמיחה חיובי. אומנם אין לנו ספקות בנוגע לכישוריה המצוינים של ההנהלה, אולם מתעוררות תהיות בנוגע לחולשה בשוק הטלקום, שעשויה להשפיע על התוצאות העתידיות של החברה", אומר האנליסט רמי רוזן.

באוסקר גרוס מוסיפים כי אין אמירה זו אמורה לעורר בהלה, אך לנוכח המצב בהחלט ייתכן כי קומברס לא תחווה את אותה צמיחה שחוותה בעבר. בנוסף, מעמדו של שירות המסרים המאוחדים עדיין אינו ברור. על אף הגידול הברור במכירות של השירות, עדיין מוקדם לומר אם הוא הפך ל"פריט חובה", ואם קומברס תהפוך למובילה בתחום, כפי שעשתה בשירות ההודעות הקוליות, לנוכח התחרות החזקה בתחום.

עקב הערכות אלה מותירים בבית ההשקעות את המלצת ה"תשואת יתר" למניה על כנה, כמו גם מחיר יעד של 80 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully