וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפרקת הזמנית של דנקן דונאטס לביהמ"ש: נכסים רבים של החברה הוברחו

אמיר הלמר

10.6.2001 / 17:01

מבקשת מביהמ"ש מינוי שמאי להערכת שווי הנכסים; פנתה לרשת העולמית בבקשה לא לבטל את הזיכיון ולחפש אחר משקיע חדש

המפרקת הזמנית של חברת דנקן דונאטס בישראל הגישה היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב דו"ח על פעילותה ועל מצב החברה, אשר נכנסה להליכי פירוק לפני כשבועיים.

מהדו"ח עולה כי נכסים רבים של החברה חסרים והם הוברחו או נעלמו. וכי יידרש למפרקת זמן נוסף לאמוד את היקף הברחת הנכסים.

המפרקת מציינת לדוגמה כי בסניף ירושלים כמעט ולא נותר ציוד, ומבירור עלה כי הנהלת החברה נתנה הוראה "לחלק" לספקים את הציוד שהיה במקום ככל שאלה ידרשו. עוד מציינת המפרקת כי נודע לה שממחסן החברה נלקחה משאית מלאה בציוד וכן נגנבה משם מלגזה.

לעניין מכוניות החברה מציינת המפרקת כי הגיע לידיה מידע, לפיו חלק מהרכבים נמכר והועבר לידי אחרים, עוד קודם למועד הקובע, כחלק מפירעון חובות או בשל סיבות אחרות שאינן ברורות עדיין. לפיכך מבקשת המפרקת למנות חברת חקירות על מנת לאתר את הרכבים ולתפוס אותם.

עוד מבקשת המפרקת בבקשות נוספות שהגישה לביהמ"ש, כי ביהמ"ש יורה למנכ"ל החברה לשעבר, יהודה צדר, שלא לעשות כל שינוי בזכויות הבעלות בשברולט קוואלייר שהועברו לידיו, לטענתו, בהסכם בעל פה עם החברה.

מהדו"ח עולה עוד כי עובדי החברה, שמנו 150 איש, מחזיקים בידם כ-16 אלף שקל שלקחו מהקופות הרושמות בסניפים השונים, וכי הם מתעתדים לפנות לבית המשפט בבקשה למתן הוראות.

המפרקת טוענת בדו"ח כי פנתה לחברת דנקן דונאטס העולמית ויידעה אותה על מינויה כמפרקת לחברה, וביקשה שלא תבטל את הזיכיון שניתן על ידה, ולאפשר לה לחפש משקיע חדש שיפעיל את הזיכיון.

לטענת המפרקת כבר נעשו פניות שונות של מתעניינים בנכסי החברה, בהן פנייה של שלמה שלהב, יו"ר מועצת המנהלים של סמי בורקס, ולפיכך מבקשת המפרקת כי ביהמ"ש ימנה שמאי לצורך הערכת כלל נכסי החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully