וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בהצגת קמפיין חברתי ובהתקפה על אהוד ברק: עמיר פרץ פתח את המירוץ לראשות מפלגת העבודה

מזל מועלם

3.5.2005 / 12:29

הקמפיין, בהנהגת מוטי מורל, יציג את פרץ כמועמד שיכול "לנצל את המומנטום" שיוצר המשבר החברתי; פרץ על ברק: הוא מנהל קמפיין נמוך ומתבכיין



פתיחת קמפיין חברתי לראשות מפלגת העבודה ומתקפה חזיתית על אהוד ברק - אלו היו שני המרכיבים המרכזיים במסיבת עיתונאים שקיים הבוקר ח"כ עמיר פרץ בתל אביב. בנוסף, חזר פרץ על עמדתו כי לאחר יישום תוכנית ההתנתקות, על מפלגת העבודה לפרוש מחברותה בממשלה.



במסיבת העיתונאים הושק הקמפיין של פרץ לראשות המפלגה, לקראת הבחירות המקדימות ב-28 ביוני. סיסמת הקמפיין, שאותו מוביל איש יחסי הציבור מוטי מורל, תהיה "עמיר פרץ, העבודה מנצחת".



הקמפיין שהוצג יהיה מבוסס על עקרונות חברתיים, ויציג את פרץ כמייצג "הערכים המסורתיים של מפלגת העבודה". אנשיו של מורל הציגו במסיבת העיתונאים סקר שנערך באחרונה על ידי מכון "דחף", שלפיו, לטענתם, בחברה הישראלית יש "זרמים תת קרקעיים" שיתפרצו עקב המשבר הכלכלי-חברתי, ומפלגת העבודה צריכה "לנצל את המומנטום". הם הדגישו כי פרץ הוא המזוהה ביותר עם הנושא החברתי, ונתפס בציבור הרחב כמי שיכול לקדם נושאים חברתיים.



מהסקר עלה בין היתר כי פרץ מוביל בקרב הציבור בשאלה מי ממועמדי מפלגת העבודה יכול לקדם נושאים חברתיים. 42% מהנשאלים השיבו כי פרץ הוא המועמד - יותר מכל יתר המתמודדים יחד: 16% מהנשאלים השיבו כי שמעון פרס הוא המועמד החברתי, 11% תמכו בבנימין בן אליעזר, 7% בחרו במתן וילנאי ו-7% באהוד ברק.



במקביל, פירסם הבוקר מטה הבחירות של מתן וילנאי סקר של מכון "טלסקר", שלפיו פרס הוא המועמד המוביל, והבאים אחריו הם וילנאי וברק.



"מערכה פוליטית מהסוג הנמוך ביותר, שכולנו יודעים מי מניע אותה"



במסיבת העיתונאים האשים פרץ את אהוד ברק ואנשיו כי הם עומדים מאחורי הטענות נגד מטהו של פרץ, שפורסמו השבוע, בדבר זיופים בטופסי ההתפקדות למפלגה. "מדובר במערכה פוליטית מהסוג הנמוך ביותר, שכולנו יודעים מי מניע אותה", אמר פרץ, שהוסיף כי היועץ המשפטי של המפלגה "פועל כאחרון הפעילים במטה ברק".



"שלא יתבכיינו על זה שאני פוקד הרבה", אמר פרץ. "ברק, שבמקום להיות המצביא הדגול לא מפסיק להתבכיין מהבוקר עד הערב, צריך לצאת במקום זה לרחובות ולגייס מתפקדים".



פרץ הקים אתר אינטרנט שבאמצעותו יגייס כספים למטהו מתרומות אזרחים. בעניין זה אמר היום כי יש "לפרוץ את הקשר בין הון לשלטון במדינה. עדיף שאזרחים יתרמו לי 20-30 שקל כל אחד, מאשר שאיזה מיליונר יתמוך בקמפיין". הוא הוסיף כי התרומה הגבוהה ביותר שהתקבלה עד כה, על סך 8,000 שקל, היתה מכיסו הפרטי.



כשנשאל פרץ על עזיבתו את מפלגת העבודה, אמר: "מעולם לא עזבתי את העבודה, אלא את 'ישראל אחת'. עזבתי מפלגת עבודה מכובסת". הוא הוסיף כי אם ייבחר, יצטרך לעזוב את תפקידו כיו"ר ההסתדרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully