וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: בזק זינקה ב-4.6% בשל רווחי שיא

הרצל לקס

4.5.2005 / 17:06

המעו"ף עלה ב-0.7% לשיא נוסף. טבע עלתה ב-2.2% לאחר הירידות אתמול. אלווריון איבדה 0.7% על רקע אכזבה מהדו"ח ומהתחזיות

המסחר בשוק המניות התנהל מאז הבוקר במגמה של עליות שערים, שהלכו והתגברו לקראת תום המסחר. מדד המעו"ף עלה ב-0.6% לרמת שיא חדשה של 672 נקודות; תל אביב 100 מתחזק גם הוא ב-0.7%, חצה לראשונה את רמת 690 הנקודות ונקבע בסיום על 690.94; ואילו התל טק מחק את העליות מהבוקר ונסגר בעלייה של 0.2%. מחזור המסחר לא היה גבוה במיוחד, והסתכם ב-580 מיליון שקל בלבד.

המסחר ממשיך להיות מושפע לטובה מפרסום כוונות האוצר להפחתות מסים נוספות ולרפורמה במשק הנדל"ן. פעילים בשוק ציינו כי לחלק מהעליות היום אחראית פעילות ערה מצד קרנות נאמנות שאספו סחורה במניות נבחרות ובשוק האג"ח. איגרות החוב סיימו יום ירוק במיוחד, עם עליות של כ-0.5% באיגרות לטווח ארוך, על רקע התגובה החיובית של שוק האג"ח האמריקאי להעלאת הריבית שם אמש.

מעבר לסביבת המקרו והשפעה חיובית קלה מוול סטריט, מושפע המסחר מעונת דו"חות הרבעון. בזק, שדיווחה הבוקר על רבעון שיא עם רווח נקי של 280 מיליון שקל ועומדת בפני השלב הסופי של ההפרטה, זינקה ב-4.6%. תוצאות הדו"ח לימדו על המשך השחיקה בתוצאות המגזר העיקרי של בזק - התקשורת הנייחת - שקוזזה בהשפעה החיובית של ביצועי פלאפון והצמצום בהפסדי חברת הלוויין YES. אנליסטים ופעילים בשוק מציינים, עם זאת, כי מה שחשוב הרבה יותר מהדו"ח הוא המחיר לפיו תימכר השליטה בבזק, שקרוב לודאי יהיה נמוך ממחיר השוק שלה.

טבע הוסיפה 2.2%. החברה פירסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2005, שעמדו בקו אחד עם תחזיות האנליסטים, אך המשקיעים בתל אביב קיבלו זאת באכזבה והפילו אותה בכ-4%. הרווח הנקי הרבעוני של טבע הסתכם ב-38 סנט למניה - 259 מיליון דולר. שורת ההכנסות גדלה ב-24% לעומת הרבעון המקביל, לרמה של 1.3 מיליארד דולר. החברה הנמיכה ציפיות לשנה הנוכחית, שבה צפויים לרדת קצב הצמיחה והמכירות, ולעלות חזרה בשנה הבאה. המשקיעים בוול סטריט הגיבו לדו"ח ולתחזיות במתינות יחסית, ומספר בתי השקעות פירסמו תגובה חיובית דוקא לטבע. CIBC הודיע היום כי הוא מעלה את מחיר היעד למניית טבע ל-39 דולר, תוך שהוא קובע שטבע תצליח להתמודד בהצלחה עם האתגרים בפניהם עומדת התעשייה הגנרית.

אלווריון פירסמה גם היא דו"ח שלא התקבל באהדה בעיני המשקיעים. המניה איבדה 0.7% לאחר שהחברה דיווחה על הכנסות של 57 מיליון דולר, מתחת לתחזיות האנליסטים, וסיפקה תחזית פושרת למדי לרבעון השני. גיוון ממשיכה להיחלש לאחר שגם היא סיפקה אתמול תחזית שאיכזבה את המשקיעים והיא ירדה ב-0.3%. נייס הגיבה לדו"ח רבעון מוצלח בעלייה של 1.6%.

מניית הפועלים, שריכזה את המחזור הגדול בשוק, כ-62 מיליון שקל, סיימה ללא שינוי, ולאומי הוסיפה 1%. במניות הכימיה: מכתשים אגן, שסבלה ביומיים האחונים ממימושי רווחים, עלתה בשיעור של 2% וכי"ל עלתה 0.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully