וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדי הבנקים יתכנסו מחר לדון בדרכי פעולתם

עינב בן יהודה

4.5.2005 / 13:32

מוחים על העיכוב במתן החלטה על ידי ביה"ד הארצי לעבודה. טוענים כי ההתמהמהות פוגעת בזכותם לנקוט בצעדים ארגוניים

ראשי ועדי העובדים במערכת הבנקאית יתכנסו מחר אחרי הצהרים בבניין ההסתדרות כדי לדון בדרכי הפעולה העתידיות. אתמול פנו חנוך ליבנה, יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי, לואי רוט, יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי וריקי בכר, יו"ר ועד עובדי דיסקונט, לציון שמע - ראש חטיבת עובדי הבנקים - וליאון מורוזובסקי, יו"ר הסתדרות המעו"ף, בבקשה לכנס בדחיפות את ראשי הוועדים במערכת הבנקאית.

ראשי הוועדים מוחים על כך כי טרם התקבלה החלטתו של בית הדין הארצי לעבודה בעניינם. ביה"ד הארצי לעבודה התכנס ביום א' לדון בבקשת איגוד הבנקים להורות לעובדים שלא לשבות, וזאת לאחר שנתן, לפני חג הפסח, צו זמני בבקשה זו. ראשי הוועדים מוחים על העובדה כי מיום א' טרם התקבלה החלטה, וטוענים כי התמהמהות זו פוגעת בזכותם לנקוט בצעדים ארגוניים. בביה"ד לעבודה מיוצגים עובדי המערכת הבנקאית על ידי עוה"ד בני כהן ונאווה סנדר. איגוד הבנקים מיוצג על ידי עו"ד נחום פינברג.

ועדי העובדים וההסתדרות הכריזו על סכסוך עבודה בעקבות הכוונה ליישם את המלצות דו"ח בכר, שלטענתם יובילו לפיטורי אלפי עובדים. נציגי העובדים דורשים כי איגוד הבנקים ינהל עמם משא ומתן על השלכות הדו"ח. באיגוד הבנקים מסרבים להיכנס למשא ומתן עם העובדים, כל עוד האוצר אינו משתתף בו, אך באוצר טוענים כי אינם מוכנים לנהל משא ומתן מול ועדי העובדים, מכיוון שהמדינה אינה צד בסכסוך ואינה המעסיק של העובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully