וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המדדים טיפסו ב-2.5% בסיכום שבועי

נתן שבע

5.5.2005 / 17:12

טבע טיפסה ב-1.6%. מכתשים אגן עלתה ב-2.1%. מוזי ורטהיים מכר מניות המזרחי ב-110 מיליון שקל והמניה איבדה 0.1%

חגיגת העליות ביום המסחר האחרון של השבוע נמשכת גם היום. המדדים המובילים טיפסו בשיעורים של עד 0.4%, ושברו שיאים חדשים. עיקר העליות מיוחסות לעליות השערים אמש בניו יורק ולדיווחים על עלייה במלאי הנפט בארה"ב - הצפויה ללחוץ כלפי מטה את המחירים שהגיעו בשנה האחרונה למחירי שיא.

מדד המעו"ף עלה ב-0.2% לרמה של 672.69 נקודות; מדד ת"א 100 הוסיף 0.4% ל-693.84 נקודות; ומדד תל-טק 15 טיפס ב-0.2%. מחזורי המסחר הסתכמו בכ-770 מיליון שקל. את יריית הפתיחה לשבוע המסחר החיובי נתנה חשיפת TheMarker ביום שישי האחרון, על התוכנית הכלכלית שמגבש שר האוצר, בנימין נתניהו, במטרה להזריק זריקת מרץ לכלכלה המקומית שמתחילה לדשדש. בין הפרטים שנשקלים על ידי נתניהו: הפחתה מיידית של מס החברות ל-30%, הסרת חסמים על שוק הנדל"ן, בעיקר באמצעות ביטול מסים (ובפרט מסי המכירה), מכירה מסיווית של קרקעות הנמצאות בבעלות המדינה ועוד.

פעיל מרכזי בבורסה העריך הבוקר, כי חגיגת העליות תימשך גם היום "כשהדו"חות החיוביים של החברות, כמו גם ההשפעה החיובית של התוכנית הכלכלית החדשה על הכלכלה הישראלית והעליות אמש בוול סטריט, ימשיכו להקרין - גם בימים הקרובים - באופן חיובי על הבורסה".

אמש נרשמו עליות שערים בבורסות בארה"ב - עליות שמקרינות באופן חיובי על השווקים המקומים. מדד נאסד"ק עלה ב-1.36% ל-1,962.23 נקודות ומדד דאו ג'ונס עלה ב-1.23% ל-10,384.64 נקודות.

מגמה חיובית התנהלה גם בשוק הסולידי, בדומה למגמה אתמול. השחרים לטווח ארוך הוסיפו 0.4% והתשואה עליהם יורדת לשפל של 6.35%. באפיק הצמוד טיפסו הגלילים בשיעורים של עד 0.4%.

מדד מניות הנדל"ן הגדולות והבנקים הגדולים (הנהנים הכמעט-מיידים מהתוכנית הכלכלית של נתניהו) ממשיך להוביל את העליות בבורסה. מניות הבנקים, שהוסיפו בשבוע האחרון כ-5%, נסחרו היום במגמה מעורבת: הפועלים ירדה 0.6% וריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 67 מיליון שקל; לאומי עלתה 0.9% ודיסקונט השילה 1.2%.

ל-TheMarker נודע כי מוזי ורטהיים מכר 2.3% ממניות המזרחי בתמורה ל-110 מיליון שקל. בכך השלים ורטהיים מכירה של 5.5% מהבנק בחודשים האחרונים. המניות נמכרו במחיר של 21.75 שקל - הנחה של 1.6% ממחיר המניה בבורסה. את המכירה הוביל UBS, שהפיץ אותן למספר מצומצם של משקיעים זרים. המזרחי ירדה 0.1% במחזור של 51 מיליון שקל.

מניות הנדל"ן ממשיכות ליהנות מהציפייה לתוכנית הכלכלית, כשמדד הנדל"ן 15 עלה ב-5.6% בשבוע האחרון. דניה סיבוס (דניה :ת"א ) טיפסה ב-2.9%, שיכון ובינוי הוסיפה 0.4% ונכסים ובניין עלתה ב-0.7%.

טבע עלתה ב-1.6% והשלימה עלייה של 4% ביומיים. בכך מחקה המניה את הירידות שאיפיינו אותה עם פרסום הדו"ח הכספי - דו"ח מוצלח נוסף שעמד בתחזיות אך לא היכה אותן.

את המחזור השני הגבוה בשוק ריכזה מכתשים אגן (מאתע :ת"א ), שעלתה ב-2.1% במחזור של 58 מיליון שקל ומשלימה עלייה של 4% ביומיים, לאחר מימושים שאיפיינו אותה בתחילת השבוע. החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה הכספיים ביום שני הקרוב.

בזק, שזינקה אתמול ב-4.5% בעקבות תוצאות שיא לרבעון הראשון, ולקראת השלב הסופי להפרטתה ביום שני, ירדה היום ב-0.9%. למגמה השלילית תרמה גם הידיעה כי קבוצת אי.די.בי שאמנם פרשה מהמכרז להפרטת החברה אך עלו לגבי הערכות כי תשוב לא תוכל לעשות זאת.

נייס הוסיפה 4.3%, לאחר תוצאות טובות שפורסמו אתמול. דו"חות טובים ל-ECI הזניק גם את כור בשיעור של 3.3%.

גיוון ירדה ב-1.9% ומשלימה ירידה של 9.5% בשבוע האחרון, בעקבות תחזיות מאכזבות שפירסמה השבוע. פועלים סהר נקב היום במחיר יעד של 44 דולר - הגבוה ב-44% ממחיר המניה בשוק - בעקבות מהלך הירידות במניה. ב-CIBC הנמיכו מאידך את מחיר היעד ל-34 דולר למניה על רקע תחזיות נמוכות לרבעון השני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully