וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ויריאנט ירדה ב-12.5%

רונן סרברניק

7.5.2005 / 0:16

הירידה על רקע אי סדרים חשבונאיים. סופרקום ירדה ב-5.8%. מניית קריקס צללה בכ-10% למרות שהודיעה על תוצאות חיוביות לניסויים קליניים בתרופת ה-KRX

שבוע המסחר בוול סטריט נסגר במגמה חיובית, על רקע דו"ח התעסוקה לחודש אפריל שהתפרסם היום לפני פתיחת המסחר. דאו ג'ונס נסגר ללא שינוי; נאסד"ק עלה ב-0.3% ומדד S&P 500 ירד ב-0.1%. כלכלת ארה"ב הוסיפה בחודש אפריל 274 אלף משרות חדשות - כך דיווח היום משרד העבודה האמריקאי. הגידול היה חד בהרבה מתחזיות הכלכלנים לתוספת של 174 אלף משרות - מספר המשתווה לממוצע תוספת המשרות בששת החודשים החולפים. בחודש מארס נרשמה עלייה של 110 אלף משרות. שיעור האבטלה בארה"ב נותר בחודש שעבר ללא שינוי ברמה של 5.2%.

מוקדם יותר השבוע פורסם סקר של חברת ההשמה האמריקאית - צ'לנג'ר גריי אנד קריסמס, ולפיו מספר הודעות הפיטורים של החברות הגדולות בארה"ב נפל באפריל ב-33% לעומת החודש הקודם, ל-58 אלף - הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2000.

מניית ויריאנט צללה ב-12.5% לאחר ש"קלקולים" חשבונאיים שגילתה הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) בדרך שבה מכירה החברה בהכנסותיה, גרמו לויריאנט לערוך מחדש את דו"חותיה לשנים 2003-2000 ולהפחית את היקף ההכנסות שעליהן דיווחה בעבר. החברה, המפתחת תוכנות לניהול אנשי שירות הנעים בין לקוחות, בעבור ארגונים גדולים, נאלצה לדחות את פרסום הדו"חות המלאים ל-2004 ואלו פורסמו אמש, באיחור של למעלה מחודש.

ויריאנט דיווחה כי הכנסותיה הסתכמו אשתקד ב-11.9 מיליון דולר בלבד - ירידה של 0.8% בהשוואה להכנסות המתוקנות ל-2003. התוצאות נמוכות אף מהתחזית המונמכת שסיפקה החברה בינואר, ולפיהן הסתכמו הכנסותיה השנתיות בטווח של כ-13.5-13.2 מיליון דולר, נמוך מהיעד שהציבה לעצמה להכנסות של 15.8-15.2 מיליון דולר. במקביל, זינק ההפסד הנקי אשתקד ב-147% ל-4.2 מיליון דולר, או 85 סנט למניה. למעלה ממחצית ההפסד השנתי תרם הרבעון הרביעי של 2004. ההכנסות ממכירת רשיונות תוכנה צנחו ב-91% לרמה של 100 אלף דולר בלבד, ושיעורן מסך כל הכנסות החברה ירד מ-34% ל-4% בלבד.

אורמת טכנולוג'יס (סימול ORA), עלתה ב-0.3% לאחר שהודיעה כי השלימה משא ומתן לחתימה על שני הסכמים למכירת חשמל ל-25 השנים הקרובות לרשות האנרגיה הציבורית של דרום קליפורניה (Southern California Power Authority) בהיקף 10 מיליון דולר. אורמת טכנולוג'יס תספק את החשמל מהבארות הגיאותרמיים שבבעלותה ב-Ormess וב-Heber שבקליפורניה. החברה תספק לרשות האנרגיה הציבורית של דרום קליפורניה 10 מגהווט מכל אחד מהאתרים תמורת 57.5 דולר למגהווט שעה, כך שכל אחד מהאתרים יניב הכנסות של 5 מיליון דולר לשנה.

מניית צ'קפוינט (סימול CHKP) ירדה ב-0.4%; קומברס עלתה ב-1.2%; אמדוקס ירדה ב-0.2%. סופרקום) סימול (SPCBF.OB ירדה ב-5.8% לאחר שצנחה אתמול ב-60% עקב הדחתה ממכרז הדרכונים החכמים של הממשל האמריקאי. אי.סי.איי (סימול ECIL) תעמוד אף היא במוקד תשומת הלב לאחר שדיווחה אתמול על תוצאות כספיות טובות מהצפוי לרבעון הראשון של השנה. כמו כן יופנו המבטים אל מניית גיוון אימג'ינג (סימול GIVN) על רקע כוונת המנכ"ל והנשיא, גבריאל מירון, לממש 100 אלף מניות של החברה מתוך 844 אלף מניות שברשותו.

מניית קריקס (סימול KERX) צללה ב-10% במחזור של יותר מ-2 מיליון מניות למרות שפירסמה אתמול תוצאות חיוביות לניסויים קליניים בתרופת ה-KRX-101 שנועדה לטיפול בסיבוכים בכליות כתוצאה ממחלת הסוכרת. למחלה זו אין כיום תרופה וקריקס דיברה בעבר על פוטנציאל שוק של מאות מיליוני דולרים. קריקס נוסדה כחברה ישראלית בירושלים, אך פועלת כיום כחברה אמריקאית לכל דבר - ללא רמז למקורה. קריקס מתמחה בפיתוח תרופות, וחלקן מיועדות לטיפול במחלת הסרטן. ה-KRX-101 היא אחת הוותיקות ביותר הנמצאות בפיתוחה והיא שוקדת עליה כבר למעלה משלוש שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully