וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפרק שותפות משרד עוה"ד רפאל, רבינוביץ, מהלול ושות': מוניטין הם נכס של השותפות

הארץ

11.6.2001 / 21:34

אם תאומץ החלטה זו על ידי בית המשפט, יחויבו השותפים במשרד לשלם לשותף לשעבר, אמנון רפאל, כמיליון דולר

מאת בן-ציון ציטרין

מפרק שותפות משרד עורכי הדין רפאל, רבינוביץ, מהלול ושות', רו"ח (עו"ד) עובדיה בלס, קובע כי מוניטין הם נכס של השותפות והיו יכולים להמשיך ולהיחשב לנכס של השותפות, אלמלא זו התפרקה. אם תאומץ החלטה זו על ידי בית המשפט, יחויבו השותפים במשרד לשלם לשותף לשעבר, אמנון רפאל, כמיליון דולר.

שותפות רפאל, רבינוביץ, מהלול ושות' התפרקה בקיץ 2000, כשרפאל הוצא למעשה מהמשרד, ושותפיו נטלו לידיהם את הטיפול בלקוחות הפירמה. הסדר זה נכפה על רפאל באמצעות הרוב שהיה לשותפים.

רפאל טען כי לשותפות עורכי דין יש מוניטין, וכי מוניטין הם נכס של השותפות, שיש לחלקו בעת פירוקה.

לעומת טענה זו של רפאל, טענו שותפיו לשעבר כי לשותפות עורכי דין אין כלל מוניטין - שכן המוניטין דבקו בכל אחד מעורכי הדין אישית. על כן, עם פירוק השותפות, אין כל מוניטין שיחולקו בין השותפים.

בלס קיבל את טענתו של רפאל כי בסמכותו להכריע גם בסוגיית המוניטין, וזאת מכיוון שהשופט ישי לויט העניק לבלס, עם מינויו לכונס נכסי השותפות, סמכויות רחבות. בלס קובע כי מוניטין משפיעים על הפוטנציאל של פירמה להתקיים כעסק חי, הממשיך להניב רווחים.

לדבריו, בעת הקמת השותפות הכניס כל אחד מהשותפים לשיתוף את המוניטין האישיים שלו, ובמהלך השותפות שמרו השותפים על המוניטין ואף תרמו להגדלתם ולטיפוחם.

הוא הוסיף כי בחוזה השותפות הוזכרו במפורש מוניטין השותפות, ונעשו הסדרים למקרה של פרישת שותף. לפיכך קבע בלס, כי אם תיקי הלקוחות חולקו שלא על פי חלקיהם בשותפות, נדרשים תשלומי איזון לצורך התאמה בין החלוקה בפועל לחלוקה החוזית.

בתגובה אמרו שותפיו לשעבר כי הם חולקים על זכותו של בלס להכריע בעניינים של מוניטין הפירמה, וכי יערערו על החלטתו לבית המשפט המחוזי - מכיוון שאינם חייבים כסף לרפאל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully