וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"האישום נגד פרי שונה מכפי שסוכם עמו"

הארץ

11.6.2001 / 10:45

"הארץ": כך טוען פרקליטו של ישראל פרי, התובע מהיועץ המשפטי לממשלה לבטל את סעיפי אישום שנוספו

מאת בן-ציון ציטרין

עו"ד מיכה קירש, המייצג את עו"ד ישראל פרי, יזם ומנהל הארגון למימוש האמנה לביטחון סוציאלי (ישראל-מערב גרמניה), טוען בפנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כי טיוטת כתב האישום נגד פרי שנמסרה לו, כללה שינוים בניגוד להסכם קודם עם הפרקליטות.

קירש תובע מרובינשטיין לבטל את סעיפי האישום שנכללו בכתב האישום בניגוד למוסכם. כן תובע קירש להיפגש עם רובינשטיין על מנת לדון עמו בהתפתחויות. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי פניית קירש נבדקת.

משרד המשפטים הודיע ב-18 במאי כי הפרקליטות תגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד פרי בעבירות של מרמה, גניבה, ביטוח, הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט.

הודעת הפרקליטות ניתנה יום לאחר שפרי, באמצעות פרקליטיו, חתם על הסדר עם רשויות המס לחיסול כל חובות המס שלו ושל חברותיו, המסתכמים ב-150 מיליון שקל. בעקבות החתימה סוכם כי כל תיקי החקירה נגד פרי בחשד לעבירות מס - ייגנזו.

בשולי ההסדר עם מס הכנסה, שהיה בידיעת הפרקליטות, סוכם כי פרי יפקיד 10 מיליון שקל להבטחת התייצבותו למשפט פלילי.

משרד המשפטים עמד על כך שיוגש כתב אישום נגד פרי, בכל מה שאינו קשור לסוגיות של חבות מס אזרחית.

טיוטת כתב האישום היא תוצאת חקירה משולבת של היחידה הארצית לחקירות הונאה ושלטונות מס הכנסה שהחלה ב-1997, והשתרעה על פני שלוש מדינות באירופה. הטיוטה, שהוכנה על ידי צוות בראשות עו"ד שמעון דולן, הוכנה מבעוד מועד, ואולם המדינה השהתה את הגשת כתב האישום למרות עתירת לקוח הארגון לבג"ץ בעניין. נראה כי ההסכם שנחתם עם פרי במאי סלל את הדרך להגשת כתב האישום.

אלא שעתה מתברר שהגשת כתב האישום תארך עוד זמן מה. מסתבר כי למרות הודעת משרד המשפטים, עדיין נחקרים ומתושאלים מעורבים בתיק. ללא כל קשר, על שולחנו של רובינשטיין הונחה באחרונה טיוטת כתב אישום לאישורו הפורמלי.

בשלב זה נדהמו פרקליטיו של פרי לגלות כי סעיפי כתב האישום הורחבו מעבר למה שסוכם איתם, וכוללים אישומים שלמעשה באו על פתרונם עם חתימת ההסכם בין פרי לרשויות המס. פרקליטי פרי דוחים שמועות שלפיהן פנייתם לעסקה עם הפרקליטות היתה המשך ישיר לרוח החיובית שנשבה בעקבות חתימת ההסכם עם מס הכנסה. לדברי עו"ד קירש, אין בדעתו של פרי להודות בכל אישום שהוא. פרקליטיו סבורים כי טיוטת כתב האישום אינה מגלה אשמה כלשהי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully