וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהלומה נוספת לאריקסון: מורגן סטנלי חתך את תחזית הרווח של החברה

יהודה שויצר

11.6.2001 / 21:18

קיצץ את המלצתו למניה ל"תשואת חסר" מ"נייטרלי"; חתך את תחזית הרווח למניה של החברה ל-2002 ב-20%

אריקסון, יצרנית רשתות הסלולר השוודית, ממשיכה לחטוף מהלומות. החברה, שלא מצליחה להתרומם מהפסדי חטיבת ייצור הסלולר הכושלת שלה, זכתה היום למקלחת צוננת מבית ההשקעות מורגן סטנלי שקיצץ את המלצתו למניה ל"תשואת חסר" מהמלצה קודמת של "נייטרלי".

בית ההשקעות לא הסתפק בקיצוץ ההמלצה וחתך את תחזית הרווח למניה של החברה ל-2002 ב-20%. לשנת 2001 חתך בית ההשקעות את תחזיותיו למניה להפסד של 1.18 כתר שוודי, לעומת תחזית קודמת להפסד של 1 כתר.

ענקית ציוד הסלולר השוודית מאכזבת כבר תקופה ארוכה. המכה האחרונה שהטיחה החברה בשוק באה בצורה של אזהרת הכנסות שפירסמה לפני כחודש, בה ציינה כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי יהיו נמוכות מהתחזיות ולא יעלו על הכנסותיה ברבעון הראשון.

ברבעון הראשון הודיעה החברה כי רווחיה לפני מס צנחו ב-90% לנוכח האטה בשוק הבינלאומי. כבר אז הזהירה אריקסון כי תרשום הפסד ברבעון השני ואמרה כי תקצץ 10 אלף משרות נוספות. בסך הכל, מגיע מספר העובדים המפוטרים מאריקסון השנה ל-14 אלף, שהם 13% מכלל כוח האדם של החברה.

החברה נמצאת כבר תקופה ארוכה במהלך של רה ארגון הכולל העברת העסקים הלא רווחיים, כגון ייצור מכשירי סלולר, לקבלני משנה, והתמקדות בענפים בהם הצמיחה גבוהה יותר. החברה גם הודיעה על קיצוץ מאסיווי בכוח האדם על מנת לקצץ בהוצאות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully