וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סטארנייט יוצאת מרשימת השימור של הבורסה

טל לוי

8.5.2005 / 10:31

החברה, העוסקת בפיתוח ציוד לראיית לילה, גייסה ממוסדיים כ-14 מ' ש' לאחר שהציגה שיפור ניכר בהכנסות ברווח ב-2004

לאחר שנסחרה כמעט שנתיים במסגרת רשימת השימור, הודיע דירקטוריון הבורסה כי מניות סטארנייט ייסחרו מעתה ואילך במסגרת הרשימה הרגילה. הצעד התאפשר לאחר שהחברה הצליחה לחסל את הגירעון בהונה העצמי, שבגינו עברה לרשימת השימור, והשיגה הון עצמי חיובי של 12.5 מיליון שקל.

רשימת השימור של הבורסה מהווה מעין אזהרה לפני מחיקת נייר הערך מהמסחר. המסחר בניירות הערך הנכללים ברשימת השימור נערך במתכונת מצומצמת והוא כולל את שלב טרום הפתיחה והפתיחה בלבד. ניתן להיסחר ברשימת השימור למשך תקופה של עד 3 שנים.

סטארנייט הצליחה לגייס 13.7 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות ושטרי הון למשקיעים מוסדיים ברבעון הראשון של שנת 2005 וכך הצליחה לצאת מרשימת השימור של הבורסה המיועדת לחברות בעלות הון עצמי נמוך מ-8 מיליון שקל.

סמנכ"ל הכספים של החברה, אורי נבו, משבח את השיטה הבורסאית שמעודדת חברות המפגינות פוטנציאל טוב. "שיטת המסחר של הבורסה מעודד חברות עם פוטנציאל", אומר נבו. "סטארנייט היתה במצב גבולי יחסית וקיבלנו את ההזדמנות מדירקטוריון הבורסה. גייסנו את הכסף הדרוש ואנו סמוכים ובטוחים שלא נכזיב".

סטארנייט יכולה, אם כן, לסמן "וי" נוסף גם על המטרה הזו, המצטרפת לגידול בצבר ההזמנות למוצרים שמפתחת החברה. לפני כשבוע חתמה החברה על חוזה משותף עם התעשייה האווירית, בעל חשיבות אסטרטגית רבה לפעילות של סטארנייט, לפיתוח טכנולוגיה שתאפשר להציג את נתוני הטיסה על משקפת הטייס. הפיתוח העתידי יכלול גם עוקב מטרה שיאפשר לטייס לנעול מטרה באמצעות הפניית ראשו בלבד. החברה הודיעה לאחרונה על חתימת חוזה בהיקף של 6 מיליון שקל לאספקת אמצעים לראיית לילה לשוק האזרחי והמשטרתי בארה"ב וכן על חוזה לאספקת כוונות טלסקופיות לראיית לילה לחברה בטחונית בהודו בהיקף של 6 מיליון שקל.

סטארנייט מנוהלת בידי בעל השליטה, מוטי סלומון, והיא עברה בשנה האחרונה מהפך שכלל צמיחה חדה במכירות: הכנסות החברה הכפילו עצמן בשנת 2004 לעומת השנה שעברה ועמדו על 26 מיליון שקל ואילו הרווח הנקי ב-2004 הכפיל עצמו פי 3 לעומת 2003 והסתכם בכ-6 מיליון שקל. החברה הציגה ברבעון הראשון של שנת 2005 רווח נקי של 377 אלף שקל לעומת הפסד של כמיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שווי השוק של החברה עומד על 108 מיליון ומנייתה רשמה בשנה האחרונה זינוק מטאורי של 650%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully