וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הסטארט אפ הישראלית Actelis Networks זכתה למימון נוסף של 5 מיליון דולר ממקבוצת MeVC Draper Fisher Jurvetson

יהודה שויצר

11.6.2001 / 12:27

זהו סבב גיוס הון פרטי רביעי של החברה שהודיעה לפני כחודש על גיוס בהיקף של 26 מיליון דולר

חברת הסטארט אפ הישראלית Actelis Networks זכתה למימון נוסף של 5 מיליון דולר מקבוצת המשקיעים MeVC Draper Fisher Jurvetson. זהו סבב גיוס הון פרטי רביעי של החברה, שהודיעה לפני כחודש על גיוס בהיקף של 26 מיליון דולר לפי שווי חברה של 116 מיליון דולר אחרי הכסף.

את הסבב השלישי הובילה קבוצת הפיננסים האמריקאית The Carlyle Group, שהשקיעה 10 מיליון דולר ב-Actelis Networks, ו-16 מיליון דולר נוספים הגיעו מבעלי המניות הקיימים, ביניהם קרנות ההון סיכון הישראליות וולדן וורטקס , שהובילה את הגיוס השני של אקטליס לצד קרנות ההון סיכון האמריקאיות US Venture Partners ו-Enterprise Associates NEA - New, קונצרן סומיטומה ואחרים.

יובל בר-און, מנכ"ל אקטליס, אמר אז בהתייחס לגיוס השלישי: "העובדה שהצלחנו לגייס סכום שכזה, תוך השתתפות פעילה של המשקיעים הקיימים, מעידה על הצבעת אמון באקטליס. יש לנו טכנולוגיה ייחודית ומבטיחה, המציעה פתרונות מעשיים לבעיות בהן נתקלות חברות הטלקום בארה"ב ואירופה. לצוות העובדים של אקטליס חלק נכבד ביותר בהתפתחותה של החברה מאז הקמתה. אני משוכנע שצוות זה גם יוביל אותה להצלחה הכלכלית".

אקטליס עוסקת בפיתוח טכנולוגיה להעברת תקשורת נתונים מהירה במיוחד על גבי קווי הנחושת הקיימים של חברות הטלפוניה. המערכת אותה היא מפתחת מיועדת לאפשר אספקת רוחבי פס ואמינות קרובים לאלו של מערכות תמסורת אופטיות, ללא הצורך לפרוש תשתיות אופטיות יקרות, אלא תוך הישענות על התשתיות הקיימות.

לעומת קווים מטיפוס xDSL, שגם הם נשענים על תשתיות הנחושת הקיימות להעברת מידע בקצבים מהירים, אקטליס מצליחה לדחוק את קצבי הנתונים ולאפשר קצבים גבוהים משמעותית, של 10-100 מגהביט בשנייה בשלב הראשון, תוך שהמערכת שלה מבטיחה את רוחב הפס באמצעות רכיבי איכות השירות (QoS - Quality of Service).

המוצר המסחרי הראשון של אקטליס יציע העברת מידע בקצבים של 45 מגהביט בשנייה, ועד 2004 מעריכים אנשי החברה כי יצליחו להעביר כבר 300 מגהביט בשנייה על גבי חוטי הנחושת, כאשר הגבול העליון של יכולתם נמצא מעל 600 מגהביט בשנייה.

קהל היעד שאליו פונה אקטליס הוא כמובן ספקיות התקשורת, כאשר לקוחות הקצה שישתמשו במערכת שלה יהיו ככל הנראה אותם משרדים ובתי עסק שדרושה להם גישה בפס רחב לרשת האינטרנט - אותם משתמשים שבמקרה רגיל היו פונים כנראה לחכור סיבים אופטיים.

אפליקציה אפשרית נוספת למערכת של אקטליס היא בפרישה של קווי DSL מרובים לאתרים מרוחקים, שעד היום לא נהנו מכיסוי של תקשורת רחבת פס על גבי קווי הנחושת.

על פי מחקרים שמציגה אקטליס, עד שנת 2010 יהיו 40% מהעסקים בארה"ב מחוברים באמצעות סיבים אופטיים, ולהם היא מתכוונת להציע שירות דומה בעלויות שיהיו נמוכות משמעותית.

ניסויי שדה ראשונים של המערכות הראשונות שהתקינה אקטליס אצל כמה משותפותיה העסקיות הסתיימו לאחרונה, ולדברי מקורבים לחברה, הוכתרו בהצלחה יוצאת דופן. נכון להיום הובילו הניסויים להזמנות ראשוניות בהיקף סמלי בלבד, ותחילת מכירות מסחריות של ממש לא צפויה לפני סוף 2001 או תחילת השנה הבאה. להערכת אותם גורמים, על פי כל הנתונים והאיתותים, תמכור אקטליס כבר בשנתה הראשונה מערכות בהיקף כספי של עשרות מיליוני דולרים.

החברה נוסדה ב-1998 על ידי המנכ"ל יובל בר-און, לשעבר סמנכ"ל RIT, ה-CTO טוביה ברלב, מי שעמד בראש זרוע המו"פ של חברת התקשורת האמריקאית טלדאטה; ועל ידי קמראן אלהיאן, יזם סדרתי רב פעלים, אמריקאי ממוצא איראני, שעברו כולל גם ייסוד וניהול חברות היי-טק כמו סירוס לוג'יק, NeoMagic וסנטיליום. החברה רשומה בדלוואר, ארה"ב.

כיום מעסיקה החברה כבר כ-100 עובדים, כ-80 במרכז המו"פ שלה בפתח תקוה והשאר במטה החברה בקליפורניה ובשני משרדי מכירות נוספים בארה"ב. לאחרונה קלטה החברה אנשי פיתוח רבים, בעיקר בתחום התוכנה, וממשיכה בקליטת עובדים גם בימים אלה. עד סוף שנת 2001 צפויה החברה לגייס עוד כ-30 עובדים למרכז הפיתוח בישראל ולמטה החברה בארה"ב.

בסבב הגיוס השני גייסה החברה מעט יותר מ-20 מיליון דולר לפי שווי של כ-85 מיליון דולר אחרי הכסף, ובין בעלי המניות שלה נמצאות גם קרנות ההון סיכון וולדן ישראל ו-וולדן הבינלאומית, Partners US Venture, ורטקס ישראל, גלובל קטליסט פרטנרס, שבה שותף גם קמראן אלהיאן לצד הישראלי אליעזר מנור, ו-Associates NEA - New Enterprise.

הנהלת החברה הספיקה לפתח עד היום מערכות קשרים עם כמה חברות תקשורת בולטות באירופה ובארה"ב, ובהן גם GTE, דויטשה טלקום, פראנס טלקום, בריטיש טלקום ו-US West. מלבד נציגי המשקיעים, במועצת המנהלים שלה יושב גם מרטי קפלן, שמאחוריו שורה של תפקידים בכירים בחברות טלקום גדולות וכיום משמש גם כיו"ר של יצרנית הרכיבים האופטיים JDS Uniphase. סביר להניח שגם מינוי זה תורם לא מעט לקידום ענייניה של אקטליס בשוק האמריקאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully