וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית ההשקעות ליהמן ברדרס החל לסקר את גילת לוויינים עם המלצת "קנייה"; המניה עולה בכ-8%

גיא ימין

11.6.2001 / 22:29

בליהמן החלו לסקר את מגזר חברות התקשורת הלוויינית, אותו הם רואים כבעל פוטנציאל צמיחה לטווח ארוך; מאז תחילת השנה איבדה המניה קרוב ל-50%

כשבית השקעות מתחיל לסקר מניית חברה עם המלצת "קנייה" זו בוודאי הודעה משמחת עבור הנהלתה. זה נכון במיוחד עבור גילת לוויינים , שאינה זוכה בחודשים האחרונים להערכות חיוביות מצידם של האנליסטים המסקרים את פעילותה.

ובכן, היום החלו בבית ההשקעות ליהמן ברדרס לכסות את מניית גילת כחלק מסיקור מקיף יותר של מגזר חברות התקשורת הלוויינית. "אנו מעריכים כי יש פוטנציאל לצמיחה במגזר. על אף שבטווח הקצר הצמיחה אינה צפויה להיות משמעותית והסיכונים קיימים, בטווח הארוך התחזית שלנו היא ורודה", אומרים בליהמן.

מניית החברה מגיבה בחיוב להמלצה המפתיעה למדי ועולה עתה ב-8.3% למחיר של 13.6 דולר, המשקף לגילת לוויינים שווי של כ-330 מיליון דולר.

נציין, עם זאת, כי המחזורים במניה הינם ממוצעים ואינם משקפים שעטת משקיעים לעברה. זו כבר ראתה ימים טובים יותר, עת נסחרה ברמות של קרוב ל-175 דולר לא ממש מזמן.

את המלצת ה"קנייה" שנתנו האנליסטים לגילת לוויינים לא ניתן לתלות רק באופטימיות שלהם לגבי המגזר כולו, שכן המלצותיהם לחברות המגזר נעו בין "קנייה חזקה" לחברת יוז (סימול: GMH), הנסחרת בבורסת ניו יורק, ל"תשואת שוק" לחלק מחברות התקשורת הלוויינית האחרות.

ההמלצה של ליהמן - בניגוד למגמה הכללית

המלצה כזו לגילת, בעיתוי שכזה, אינה דבר של מה בכך. לפני כשלושה שבועות דיווחה החברה על תוצאותיה ברבעון הראשון. מה שהגדירה אז כ"ניקוי אורוות" נראה יותר כמו ניקוי של שלדים מהארון. מחיקה של 20 מיליון דולר בגין חובות אבודים תיאורטיים, 30 מיליון דולר שהוצאו על ארגון מחדש ופיטורים של קרוב ל-300 עובדים יותר מההערכות המוקדמות של החברה היו רק חלק מה"הפתעות" שסיפקה גילת.

ניתן להניח כי בליהמן מקווים שהם לא ייאלצו למצוא את עצמם בעמדה מביכה כמו זו של עמיתיהם מבית ההשקעות דויטשה בנק. אלו החלו לכסות את המניה בסוף חודש אפריל עם המלצת "החזק", וזו הפכה, מיד עם היוודע התוצאות הרבעוניות שבועיים לאחר מכן, להמלצת "תשואת חסר". הבסיס להורדת ההמלצה היה ההערכה כי גבר הסיכון בהשקעה במניה בשל הירידה ביתרות המזומנים של החברה.

תוצאות הרבעון - אותו סיימה גילת עם הפסד של 2.5 דולרים למניה ועם הכנסות של כ-100 מיליון דולר, ירידה של יותר מ-40% לעומת הרבעון הרביעי של 2000 - הובילו אומנם את בית ההשקעות אוסקר גרוס להותיר את המלצת ה"קנייה" שלו למניה על כנה, אך לקבוע תחזיות רווח לרבעון הנוכחי ולשנה כולה הנמוכות באופן משמעותי מהתחזיות שסיפקה החברה עצמה.

תחזיות גילת לרבעון השני, על כל פנים, הן להכנסות של 125 מיליון דולר ולרווח של 15 סנט למניה. תחזיות אלה לא הורדו לעומת תחזיות קודמות בשל מה שהגדירה החברה כ"צפיות גבוהה במחצית השנייה של 2001".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully