וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדגל של הפועלים

דפנה לוין

10.5.2005 / 15:50

דפנה לוין מצדיעה למהלך השיווקי של בנק הפועלים במסגרתו חילק דגלי ישראל לקוראי העיתונים

להיות ראשון זה בהחלט מחייב. בנק הפועלים הוכיח ביום העצמאות הזה שהוא בהחלט ראשון, לפחות בשיווק.

ראשית אומר כי אינני עובדת הבנק, ואפילו לא לקוחה שלו. אין לי שום אינטרס גלוי או סמוי בכתיבת טור זה, ובכל זאת חשבתי שהדברים צריכים להיאמר.

יש שיגידו – איך לא חשבו על זה קודם, אחרים יטענו – מהלך שיווקי פשוט וקל, אבל בנק הפועלים עשה מהלך שיווקי טריוויאלי מחד וגאוני מאידך. חלוקת דגלי המדינה בתוך העיתונים הביאה לגידול משמעותי במספר הבתים שתלו השנה את הדגל. רק בזכות העובדה הזו צריך להוריד בפני הבנק את הכובע.

בשנים האחרונות חלה ירידה מתמדת במספר הבתים שהטריחו עצמם לתלות דגל בחג במרפסות ביתם. אמנם, הדגלים על המכוניות בהחלט "כיכבו" בעשור האחרון לערך, אבל זה לא אותו דבר. דגלים על מרפסות, לפחות לעניות דעתי, חגיגיים ומכובדים יותר.
בתקופה האחרונה המורל הלאומי אינו בשמיים, אם נאמר זאת בעדינות. בנק הפועלים הצליח לקשור בין המורל לדגל והביא לעלייה דרמטית במורל הלאומי. ואכן כל מי שמסתובב ברחבי הארץ יכול לחזות במרפסות מקושטות בדגלי המדינה.

עוד ייזקף לזכותו של הבנק, שהצניע את הפרסומת העצמית ואפשר לרבים לא להתבייש שקיבלו את הדגל במחיר העיתון. בדרך כלל מתנות מבנקים, או מגופים מסחריים אחרים, ממותגות עד כדי גועל, אך הפעם אין ספק הדבר נעשה בטוב טעם. נכון, ישנם חוקים מאוד ברורים בנוגע לביזיון דגל המדינה, אבל הבנק בהחלט יכול היה למצוא דרכים הרבה יותר צעקניות לפרסום חינם על מרפסות תושבי ישראל, מבלי לעבור על חוקי המדינה.

בתקופה האחרונה נכתבו על הבנק לא מעט ביקורות נוקבות על גובה המשכורות, הדיבידנדים. סערה גדולה נסובה סביב רווחי השיא של כל הזמנים בשנת 2004 הודות לעמלות של משקי הבית, אותם משקי בית שתולים עכשיו את דגלי הבנק. אותם דגלים ששילמו עליהם בעצמם. גאוני, פשוט גאוני.

מחלקת השיווק ידעה שזה בדיוק מה שהולך לקרות, וכי הם עוד ישתמשו בתוצאות המהלך כמנוף תקשורתי ליחסי ציבור. דוברי הבנק ישחררו הודעות לתקשורת בנוסח: "גידול משמעותי של איקס אחוזים בבתי האב שתלו דגל ישראל השנה" או "עלייה בביקוש לדגלים/עיתונים" וכיו"ב. והעיתונאים יאכלו את הידיעות הללו בלי מלח ויפרסמו, יהללו וישבחו.

לגנותם של המתחרים, ובראשם המתחרה הגדול ביותר של בנק הפועלים – בנק לאומי – שלא חשבו במהירות על מהלך שיווקי בתשובה לבנק הגדול במדינה. למשל ערכת מנגל לישראלי המצוי, שרשרת אורות נוצצים או לפחות שרשרת דגלים. מה אתם אומרים אולי תחלקו גבינות לשבועות?!

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully