וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר הסוכנות מרידור הודיע כי יפרוש בסוף יוני

פיטר הירשברג

10.5.2005 / 17:02

סלי מרידור הודיע לשרון כי הוא מאמין ברוטציה בתקידים ציבוריים בכירים, ולכן החליט לא להמשיך לתקופת כהונה שלישיתמאת יאיר שלג ופיטר הרשברג

יו"ר הסוכנות היהודית, סלי מרידור, הודיע היום (שלישי) במפתיע כי יפרוש מתפקידו בסוף יוני הקרוב לאחר העצרת השנתית של הסוכנות. ההודעה נמסרה לראש הממשלה, אריאל שרון, בעת פגישה בין השניים. עם פרישתו, ייבחר למרידור ממלא מקום שיכהן עד לכינוס הקונגרס הציוני בקיץ הבא, שבו ייבחר יו"ר הקבוע.בהודעה נימק מרידור את התפטרותו בכך שהוא "מאמין ברוטציה בתפקידים ציבוריים בכירים", ומשום כך החליט שלא להמשיך לתקופת כהונה שלישית, ואף "לאפשר למחליפו להיכנס לתפקיד כשנה לפני הקונגרס הציוני, כדי להבטיח את היערכות הסוכנות והתנועה הציונית לניהול משימותיהן הציוניות".מקורות בסוכנות אמרו כי מרידור פורש, כדי לאפשר לאלו המעוניינים בתפקיד לנהל מסע בחירות לפני הבחירות לכנסת ב-2006. המקורות הדגישו כי מרידור הוא שהחליט לפרוש, ופרישותו אינה תוצאה של מתח בינו לבין שרון.מרידור, אחיו של השר לשעבר דן מרידור, מכהן כיו"ר הסוכנות מאז 1999. הוא היה גורם מרכזי בארגון "מגבית החירום" של יהדות העולם, שנועדה לסייע לישראל במהלך האינתיפאדה השנייה, מגבית שגייסה כמיליארד וחצי שקלים.
במקביל היה מרידור דובר ישראלי מרכזי במאבק של יהדות העולם מול גלי האנטישמיות, שהתפרצו במקביל לאינתיפאדה. הוא גם היה בין יוזמיו של "המכון לתכנון מדיניות העם היהודי", מכון מחקר שנועד לרכז באופן אסטרטרגי את תהליכי החשיבה והתכנון לגבי עתיד העם היהודי. בתוך הסוכנות הביא מרידור לשינוי בהרכב חבר הנאמנים באופן שנועד לצרף אליו אנשי ציבור יהודים ולא רק נציגי מפלגות.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully