וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

HP חזרה להוביל את שוק המחשבים השולחניים בישראל

גלית ימיני

15.5.2005 / 12:01

מניתוח שוק המחשבים האישיים בישראל לרבעון הראשון של 2005 עולה עוד כי דל ממשיכה להתחזק על חשבון יבמ ו-HP

שוק המחשבים האישיים בישראל ממשיך לשגשג והתחרות בין שלוש המתחרות הגדולות בתחום ממשיכה להחריף. חברת המחקר IDC השלימה את ניתוח שוק המחשבים האישיים בישראל לרבעון הראשון של שנת 2005. בניתוח כלולים מחשבים אישיים שולחניים, מחשבים ניידים ושרתי פי.סי (שרתי X86).

בעוד שבסיכום 2004 התגלה כי HP ישראל איבדה את הבכורה בשוק המחשבים האישיים השולחניים (Desktops) בישראל לטובת יבמ ישראל, ברבעון הראשון של 2005 היא מצליחה להשיב לעצמה את הבכורה בתחום הזה - ומובילה את שוק השולחניים עם נתח שוק של 13% (מתוך 131 אלף מחשבים שולחניים שנמכרו ברבעון זה), כשאחריה נמצאת יבמ ישראל, עם נתח שוק של 10.4%. דל ישראל נמצאת קרוב אל שתי החברות עם נתח שוק של 9.2%. "בעבר דל היתה מצויה הרחק במקום השלישי לעומת יבמ וHP", אומר גדעון לופז, מנהל המחקר ב-IDC, "ואילו עכשיו רואים מגמה ברורה שדל מחזקת את מעמדה, מקטינה פערים ומגדילה את נתח השוק שלה על חשבון יבמ ו-HP בתחום המחשבים השולחניים".

לעומת זאת, יבמ ממשיכה להוביל את שוק המחשבים הניידים בישראל גם ברבעון הראשון השנה, לאחר שכבר הובילה שוק זה ב-2004. מתוך 26 אלף מחשבים ניידים שנמכרו בישראל ברבעון זה מחזיקה יבמ ישראל בנתח שוק של 38.8%. אחרי יבמ נמצאת HP, עם נתח שוק של 27.5% ובמקום השלישי נמצאת דל עם 7.9%.

את שוק שרתי הפי.סי מובילה HP באופן מסורתי עם נתח שוק של 45.7%, אחריה יבמ ישראל עם נתח שוק של 28.2% ובמקום השלישי נמצאת דל עם נתח שוק של 12.3% - כל זאת מתוך 8,400 שרתי פי.סי שנמכרו בישראל ברבעון הראשון.

בסך הכל נמכרו בישראל ברבעון הראשון: 131 אלף מחשבים שולחניים, 26 אלף מחשבים ניידים ו-8,400 שרתי X86. סך ההוצאה על מוצרי פי.סי לסוגיו ברבעון זה עמדה על 209 מיליון דולר. נתונים אלה מצביעים שוב על התאוששות בשוק הישראלי - גידול של 13.5% ביחידות יחסית לרבעון המקביל ב-2004 וגידול של 13.1% בערך השוק. שוק הניידים שוב הוביל את קצב הגידול עם הצמיחה הגדולה ביותר.

לדברי לופז, מנהל המחקר ב-IDC ישראל, "זהו רבעון ראשון מוצלח לשוק בכללותו. קודם כל בגלל התאוששות משמעותית במגזר העסקי ובהוצאות שלו על מחשוב. המגזר הארגוני לא הרשה לעצמו להחליף ציוד מחשבים שהתיישן בשנות המיתון וב-2004 החלה המגמה הזו של רכישת ציוד חדש, מגמה שמתחזקת גם היום.

"סיבה נוספת להתאוששות היא המחשוב הביתי - הבתים בישראל ממשיכים לקלוט מחשבים בקצב גבוה. יש שילוב של כניסת טכנולוגיית פס רחב יחד עם ירידה במכירי החומרה. אם לפני כשנתיים מערכת מחשב אישי עלתה בסביבות 5,000 שקל, היום היא עולה כ-3,000 שקל - ירידה של כ-40% במחירי המחשבים. גם מחירי הניידים ירדו משמעותית והם הפכו מסמל סטטוס עסקי למכשיר ביתי. IDC מאמינה כי מומנטום מכירות המחשבים הניידים ימשיך להניע את השוק. מאמצי השיווק של השחקנים המובילים בשוק, המלווים במסעות פרסום בטלוויזיה, עיתונות ושלטי חוצות, נושאים פרי. הצרכן הישראלי כבר לא רואה במחשב נייד הוצאה בלתי סבירה אלא דרך חסכונית במקום להכניס מחשב שני לבית. מחירי החומרה ירדו ומאפשרים לקנות מחשבים זולים יותר, אם כי מה שמייקר עלות רכישת מחשב היום הם מסכי ה-LCD השטוחים היקרים יותר, וכן התוכנות המאפשרות הקמת מדיה סנטר בבית דרך המחשב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully