וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה בהכנסות טמבור בגלל עיתוי חג הפסח ושחיקה ברווחיות: הרוויחה 4.5 מ' ש' עם הכנסות של 107 מ' ש'

נתן שבע

17.5.2005 / 18:17

שחיקה ברווחיות הגולמית של החברה בעקבות עלייה מתמשכת במחירי חומרי הגלם - הרווח התפעולי נפל ב-24% והסתכם ב-9.2 מיליון שקל; ייצרה תזרים שלילי של 7.7 מיליון שקל



עיתוי חג פסח שחק את הכנסותיה של טמבור, שבשליטת גרנית הכרמל, הנמצאת תחת שליטתם של האחים בורביץ'. הכנסותיה של יצרנית ומשווקת מוצרי הצבעים, ירדו ב-4% והסתכמו ב-107 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה נחתך בחצי לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב-4.5 מיליון שקל.



חג הפסח חל השנה בסוף אפריל, ולפיכך חלק ממכירות החג ייכללו בתוצאות הרבעון השני, לעומת השנה שעברה, בה מרבית המכירות חלו ברבעון הראשון של השנה. בנוסף לירידה בשורה התחתונה, נשחק הרווח הגולמי ל-37.4 מיליון שקל, ושיעורו מסך המכירות עמד על 34.9%, לעומת 37% ברבעון המקביל. השחיקה נרשמה בשל העלייה המתמשכת במחירי חומרי הגלם והתחרות המתגברת בשוק.



העלייה במחירי חומרי הגלם שחקה גם את שיעור הרווח הגולמי, שעמד על 8.6% לעומת 10.8% ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עצמו, נפל ב-24% והסתכם ב-9.2 מיליון שקל.



בשורה התחתונה הצטמק הרווח הנקי לעומת הרבעון המקביל, גם בגלל מעבר להוצאות מימון של 2.5 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כמיליון שקל בשנה שעברה. ההוצאות נבעו בין היתר מהוצאות ריבית, בגין הלוואות לזמן ארוך שהוסבו מהחברה האם, במסגרת חלוקת דיבידנד בגובה של כ-350 מיליון שקל שביצעה החברה בחודש נובמבר 2004, והוצאות ריבית בגין אג"ח שהונפקו בחודש פברואר. בנוסף, בשנה שעברה היו לחברה הכנסות של 3.2 מיליון שקל, שכללו הכנסות מחברה כלולה, לעומת סעיף ההכנסות שהסתכם בכחצי מיליון שקל, השנה.



פעילותה השוטפת של החברה ייצרה לה תזרים מזומנים שלילי של 7.7 מיליון שקל, אך גם הוא נשחק לעומת הרבעון המקביל, בו הסתכם התזרים החיובי ב-18 מיליון שקל. גם כאן נעוץ הדבר בעיתוי חג הפסח ונבע בעיקר, מהגידול במלאי ברבעון הראשון של שנת 2005, לקראת החג.



בחודש הקודם חתמה החברה על הסכם הבנות עם קרן השקעות בריטית, למכירת נכסי נדל"ן בהיקף של כ- 200 מיליון שקל, כאשר ערך הנכסים בספרי החברה עומד על כ-74 מיליון שקל בלבד.



שמוליק פורה, מנכ"ל החברה, ציין כי עסקת הנדל"ן, במידה ותצא אל הפועל, תסייע באופן מהותי לשיפור מבנה ההון של החברה. עוד הוסיף פורה, כי הנהלת החברה ממשיכה לבצע פעולות התייעלות בתחום רכש חומרי הגלם, בקרה על הוצאותיה, והגדלת פעילות הייצוא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully